Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Boeing» katastrofa Krievijā: «melnās kastes» dati sāk ieviest skaidrību

Aviokompānijas «Tatarstan» avarējušās lidmašīnas viena no «melnajām kastēm», kā izskanēja iepriekš, bijusi tukša un dienestiem nav izdevies atrast pilotu sarunu kaseti, taču tagad izmeklētājiem izdevies iegūt pilotu un dispečeru sarunu ierakstus, vēsta aģentūra «RIA Novosti».

Apstiprinājusies informācija, ka avārija notikusi brīdī, kad piloti nolēma veikt otro apli pirms nosēšanās. «Novērtējot lidmašīnas atrašanās pozīciju pret skrejceļu kā nepareizu, lai varētu veikt nosēšanos, apkalpe informēja dispečeri un uzsāka manevru, lai veiktu otro apli TOGA režīmā (pacelšanās/otrā apļa uzsākšana),» teikts Starptautiskās aviācijas komitejas (SAK) paziņojumā.

Izvērtējot jauniegūtos materiālus, noskaidrojies, ka viena no lidaparāta autopilota sistēmām bijusi izslēgta un piloti «Boeing 737-500» mēģinājuši nosēdināt manuālajā režīmā.

«Kad apkalpe uzsāka nosēšanās procesu, viena no divām lidaparāta autopilota sistēmām bija izslēgta un lidmašīnas nosēšanās noritēja manuālajā režīmā,» skaidroja kāds Starptautiskās aviācijas komitejas darbinieks.

Taču lidmašīnas motors un dzinēji darbojušies līdz pat sadursmei. «Gaisa kuģa dzinēji darbojās līdz brīdim, kad tas ietriecās zemē. Līdzšinējo analīžu rezultāti nav atklājuši nekādus traucējumus lidmašīnas mehāniskajās daļās,» piebilda darbinieks.

SAK sniegtā informācija liecina, ka lidmašīna lielā ātrumā ietriecās zemē. Tobrīd ātrums sasniedza 450 kilometrus stundā.

SAK turpina parametriskās informācijas atšifrēšanu analīzi.

Tikmēr zināms, ka speciālisti notikuma vietā mēģina atrast pilotu sarunu ierakstus. Ierīces ir 15x15 centimetru liela. SAK pārstāvis Oļegs Jermolovs medijiem pastāstījis, ka sadursmes trieciena rezultātā kasetes izkritušas no «melnās kastes» un atrodas kaut kur uz lidlauka.

Speciālistu rīcībā ir trīs kasetes ar pilotu un dispečeru sarunām, dispečeru monitoru ierakstiem un videonovērošanas kameru ierakstiem. Visi šie dati tiks pārbaudīti un tos analizēs eksperti.

Jau ziņots, ka svētdien Kazaņas starptautiskajā lidostā, avarējot «Boeing» lidmašīnai, kas veica reisu no Maskavas uz Kazaņu, dzīvību zaudējuši 50 cilvēki. Lidmašīna bija izlidojusi no Maskavas Domodedovas lidostas un eksplodēja.

Starp upuriem ir viena Lielbritānijas pilsone un viens Ukrainas pilsonis, bet visi pārējie upuri ir Krievijas pilsoņi. Bojā gājušo vidū ir Tatarstānas Republikas prezidenta dēls Ireks Minņihanovs un republikas Federālā Drošības dienesta (FDD) vadītājs Aleksandrs Antonovs.