Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maizīša vadītā komisija lēmumu par Streļčenoka novērtējumu pieņems tuvākajā laikā

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša vadītā komisija gala lēmumu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka darbības novērtējumu pieņems tuvāko nedēļu laikā.

Maizītis šodien žurnālistiem pēc trīs stundas garās komisijas sēdes īsi paziņoja, ka komisija uzklausīja pašu Streļčenoku, taču nekādus lēmumus vēl nepieņēma.

Pats Streļčenoks žurnālistiem teica, ka komisijas locekļi viņam uzdevuši dažādus jautājumus, taču viņš komisijas sēdei nebija speciāli gatavojies.

«Jebkurā gadījumā es komisijai teicu, ka uz šo komisiju negatavojos speciāli. Visa mana gatavošanās bija divu gadu laika posmā, un principā es neesmu tas, kurš gatavojas uz eksāmeniem pēdējās divās dienās. Es strādāju sabiedrības labā visu šo divu gadu laika periodā. Visi rezultāti attiecībā uz iekšējām un ārējām iniciatīvām, uz korupcijas novēršanu un apkarošanu, partiju finansēšanu ir atspoguļoti novērtēšanas anketā un komisijai iedoti,» uzsvēra KNAB priekšnieks.

Vaicāts, kā pats novērtējis savu darbu, Streļčenoks smaidot atbildēja: «Pozitīvi!»

Kā ziņots, Maizīša vadībā šodien notika izvērtēšanas komisijas sēde, kurā tika lemts par turpmāko rīcību saistībā ar Streļčenoka izvērtēšanu. Sēdē piedalījās arī pats Streļčenoks.

Ja komisijas sēdē tiks pieņemts lēmums, tas tiks sagatavots kā priekšlikums un iesniegts Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), aģentūrai LETA pastāstīja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska.

Jau ziņots, ka oktobra beigās izveidota komisija, kuras uzdevums ir izvērtēt Streļčenoka darbību un tās rezultātus.

Par komisijas priekšsēdētāju iecelts SAB direktors Maizītis, bet par locekļiem - Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurors Ingemārs Masaļskis, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks un Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu attīstības jautājumos Eva Upīte.

Šī komisija izveidota Streļčenoka darba kārtējai izvērtēšanai un nav saistāma ar piecu KNAB nodaļu vadītāju premjeram izteikto lūgumu veikt ārpuskārtas novērtēšanu. Darbības un tās rezultātu novērtēšana ir jāveic par katru amatpersonu, bet KNAB priekšnieku vērtē speciāla komisija.