Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP apstiprina jauno programmu «Erasmus+» stipendijām

Eiropas Parlaments (EP) šodien apstiprināja jauno «Erasmus+» programmu, kas laikposmā no 2014. līdz 2020.gadam sniegs iespēju Eiropas studentiem, augstskolu un kursu pasniedzējiem un praktikantiem pieteikties stipendijām, lai studētu vai izietu praksi citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Uz stipendijām varēs pieteikties arī jauniešu aktīvisti un brīvprātīgie, kā arī jaunie sportisti.

Kā aģentūru LETA informēja EP Informācijas biroja Latvijā preses sekretāre Marta Rībele, «Erasmus+» apvienos līdzšinējās ES izglītības un apmācības programmas «Comenius», «Erasmus», «Erasmus Mundus», «Leonardo da Vinci» un «Grundtvig», pirmoreiz ietverot arī sporta jomu. Apakšprogrammu līdzšinējie nosaukumi, kas sabiedrībai jau labi pazīstami, tiks saglabāti.

«Erasmus+» kopējais budžets būs 14,7 miljardi eiro (10,32 miljardi latu), un tas dos iespēju jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem studēt ārzemēs vai piedāvās maģistrantūras studentiem aizņēmumu garantijas mehānismu, kas ļaus izdevīgi aizņemties, sākot no 12 000 eiro (8 424 latiem) viena gada maģistra studijām līdz 18 000 eiro (12 636 latiem) divu gadu studijām mācībām citā ES dalībvalstī. Jaunais mehānisms neaizvietos nevienu no spēkā esošajām stipendiju programmām un neierobežo dalībvalstu tiesības veidot nacionāla līmeņa studiju kredītu mehānismus.

Ar «Erasmus+» līdzekļiem arī tika atbalstīta partnerība starp mācību iestādēm un uzņēmumiem, finansējot «zināšanu apvienības» un «nozaru prasmju apvienības», lai varētu veikt apmācību reālā darba vidē, ieviest jaunas apmācību metodes un jaunus kursus, kas pielāgoti darba tirgus vajadzībām.