Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sīrijas ķīmiskos ieročus piedāvā iznīcināt jūrā

Sīrijas ķīmiskos ieročus piedāvāts iznīcināt uz kuģa vai jūrā izvietotas platformas, paziņojusi ASV amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Kā aģentūrai «Reuters» pavēstīja amatpersona, šāds variants apspriests diplomātu un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW) pārstāvju sanāksmē. Kurā pasaules okeāna daļā tas varētu notikt un kas šādu piedāvājumu izvirzījis, netiek atklāts.

Ņemot vērā iznīcināmā ieroču arsenāla apjomu, ieroču iznīcināšanas operācija jūrā būtu bezprecedenta.

Pēc tam, kad no Sīrijas arsenāla iznīcināšanas savā teritorijā atteicās Albānija, par jaunām iespējamām vietām netiek ziņots. Agrāk no ķīmisko ieroču uzņemšanas atteicās Turcija, Jordānija un Norvēģija.

OPCW apstiprinātais grafiks paredz, ka svarīgākās ķīmisko ieroču sastāvdaļas izvedamas no Sīrijas jau līdz 31.decembrim, bet visu Damaskas deklarēto ķīmisko vielu izvešana pabeidzama ne vēlāk kā 2014.gada 5.februārī.

Savukārt visi Sīrijas ķīmisko ieroču ražošanas un uzglabāšanas objekti likvidējami laikā no 2013.gada 15.decembra līdz 2014.gada 15.martam. Tikmēr galveno ķīmisko ieroču iznīcināšana pabeidzama ārpus Sīrijas līdz 2014.gada 31.martam, bet pilnīga ieroču komponentu iznīcināšana jāpabeidz līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Neskatoties uz Albānijas atteikumu, Vašingtona jau paziņojusi, ka OPCW noteiktie termiņi esot jāievēro.