Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Analīzes atklāj aktrises Britānijas Mērfijas nāves iemeslu

Jauni analīžu rezultāti pieļauj iespējamību, ka amerikāņu aktrise Britānija Mērfija tikusi noindēta, jo viņas asinīs, audos un matos bijuši neparasti augsti smago metālu rādītāji.

Mērfija nomira 2009.gadā. Tobrīd viņa bija tikai 32 gadus veca. Par viņas nāves iemeslu tolaik atzina pneimoniju, ko padziļināja dzelzs nepietiekamība, anēmija un saindēšanās ar medikamentiem. Saskaņā ar izmeklētāju slēdzienu aktrises nāve bija nelaimes gadījums. Pēc pieciem mēnešiem nomira Mērfijas vīrs Saimons Mondžeks. Kriminālizmeklētāji atzina, ka pie abu laulāto nāves vainojami vieni un tie paši iemesli.

Taču Mērfijas tēvs Andželo Bertolotti iesūdzēja tiesā Losandželosas Koronera biroju un Losandželosas policijas departamentu, pieprasot tiem atkal atsākt izmeklēšanu un veikt toksikoloģijas analīzes, vēsta kino industrijas žurnāls «The Hollywood Reporter». Tiesvedība netika uzsākta, taču Bertolotti saņēma prasītos matu, asins un audu paraugus analīzēm. Kompānijas «Carlson Company» veiktajās pārbaudēs tika atklāta smago metālu klātbūtne, ko kriminālizmeklētāji nemaz nebija pārbaudījuši.

«Desmit smagie metāli pārsniedza koncentrāciju, ko Pasaules Veselības organizācija atzinusi par augstu. Ja izslēdzam nejaušas saindēšanās iespējamību, tad vienīgais loģiskais izskaidrojums - šo metālu iedarbībai pakļāvusi kāda trešā puse, visticamāk, ar noziedzīgu nodomu,» teikts laboratorijas ziņojumā. Pirms nāves Mērfija sūdzējās par simptomiem, kas raksturīgi smago metālu saindēšanās gadījumos, - galvassāpēm, reiboņiem, krampjiem vēderā, pastiprinātu svīšanu, roku trīcēšanu, klepu un pneimoniju.

Bertolotti sacīja, ka tikai vēloties atjaunot meitas reputāciju. «Tabloīdi izplatīja briesmīgas ķengas, kas netaisni aptraipīja Britānijas reputāciju,» viņš uzsvēra. «Mana meita nebija ne anorektiķe, ne narkomāne, kā tie vairākkārt rakstījuši. Par Britāniju un Saimonu smējās, kad viņi bažījās, ka tiek novēroti, un baidījās par savām dzīvībām. Es neapstāšos, kamēr nebūs zināma patiesība par šiem traģiskajiem notikumiem.»