Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veicot pretizlūkošanas pasākumus, DP aiztur liela apmēra kontrabandas kravu

Drošības policijas (DP) amatpersonas svētdien, 17.novembrī, veicot pretizlūkošanas un operatīvos pasākumus Latvijas pierobežā, aizturēja liela apmēra cigarešu kontrabandas kravu.

Kā informē policijā, aizturēšanas laikā atsavināti 3,4 miljoni «Premjer» markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām, kas Latvijā tika ievestas no Krievijas, apejot muitas kontroli vai slēpjot tās no šādas kontroles.

Saistībā ar šo izmeklēšanu DP amatpersonas arī veica kratīšanu sešos objektos un aizturēja trīs personas.

Ņemot vērā, ka izmeklēšana turpinās, detalizētāka informācija šobrīd netiks sniegta, norāda DP.

Policijas vadība atzinīgi novērtē DP amatpersonu profesionalitāti, novēršot kaitējumu valsts interesēm, kas tika nodarīts ar minētajām pretlikumīgajām aktivitātēm.

Vienlaikus DP arī atzīmē, ka šī aizturēšanas operācija vēlreiz norāda uz organizētās noziedzības riskiem Latvijas pierobežā, kas kontekstā ar citiem procesiem, piemēram, valsts amatpersonu korumpētību, var ietekmēt ne tikai noziedzības līmeni pierobežas reģionos, bet ilgtermiņā arī vairot draudus nacionālajai drošībai.

DP atbilstoši savai kompetencei arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību pretizlūkošanas un operatīvajiem pasākumiem Latvijas pierobežā, lai savlaicīgu novērstu darbības, kas apdraud valsts drošību.