Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP pieņem lēmumu par jaunas programmas «Radošā Eiropa» izveidi

Otrdien Eiropas Parlaments (EP) pieņēma tiesību aktus par jaunas programmas «Radošā Eiropa» izveidi ar mērķi nākamos septiņus gadus veicināt Eiropas mākslinieku mobilitāti un mākslas darbu apriti, kā arī palīdzēt audiovizuālo pakalpojumu nozares profesionāļiem pielāgoties digitālā laikmeta prasībām, portālam «Apollo» pavēstīja EP Informācijas biroja Latvijā pārstāve Marta Rībele.

Ar jauno regulu ieviesīs arī jaunu aizdevumu garantijas mehānismu, kas palīdzēs kultūras un radošo nozaru mikrouzņēmumiem, kā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem paplašināt darbību, norāda Rībele.

«Radošā Eiropa» apvieno līdzšinējās programmas «MEDIA», «MEDIA Mundus» un «Kultūra», tās reorganizējot divās apakšprogrammās («MEDIA» un «Kultūra») un arī starpnozaru programmā. Jaunās programmas kopējais budžets nākamajiem septiņiem gadiem būs lielāks nekā 1,4 miljardi eiro.

Programma ietver arī jaunu garantiju mehānismu, kas uzlabos finansējuma saņemšanas iespējas kultūras un radošo nozaru mikrouzņēmumiem. Visi iespējamie kultūras un radošo projektu īstenotāji - sākot no videospēļu ražotājiem līdz teātriem un pat ielu māksliniekiem - varēs pretendēt uz Eiropas banku aizdevumiem, kurus daļēji garantēs jaunais mehānisms.

Programmas atbalstu varēs saņemt arī Eiropā tapušu filmu, videospēļu, interaktīvo spēļu, dokumentālo filmu un īsfilmu subtitrēšanai, dublēšanai vai audioaprakstiem.

«Mūsdienu izaicinājumi, ar ko jāsaskaras kultūras un radošās nozares darbiniekiem, ir globalizācija, digitalizācija, tirgus fragmentācija, piekļuve plašākai auditorijai un finansējumam. Programma «Radošā Eiropa» paredzēta tieši šo izaicinājumu pārvarēšanai. Tās mērķis ir atbalstīt nozari, kurā veido 7% no ES iekšzemes kopprodukta, kurā nodarbināti gandrīz astoņi miljoni ES iedzīvotāju un viens miljons uzņēmumu», norādīja par noteikumiem atbildīgā deputāte Silvija Kosta.

Deputāti jauno regulu pieņēma ar 650 balsīm par, 32 pret un 10 atturoties.

Ja ES Padome (dalībvalstu ministri) apstiprinās EP pieņemto tekstu, jaunā programma stāsies spēkā 2014.gada janvārī.