Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No 1.janvāra palielinās sodu par braukšanu bez biļetes

Ieviešot eiro, no 1.janvāra palielināsies sods par braukšanu bez biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» preses sekretārs Viktors Zaķis.

Atbilstoši eiro ieviešanas likumam, pārrēķinot sodus jaunajā valūtā, līgumsoda summa tiks noapaļota uz augšu, tādējādi «zaķiem» par braukšanu bez biļetes sods tiks palielināts no 3 latiem (4,27 eiro) līdz 5 eiro, bet par derīga e-talona nereģistrēšanu sods no 2 latiem (2,85 eiro) tiks palielināts līdz 3 eiro.

Saistībā ar iecerētajām izmaiņām biļešu cenās, palielinot braukšanas maksu Rīgā nedeklarētajiem iedzīvotājiem no 50 līdz 84 santīmiem (1,20 eiro) un vienlaikus nosakot 50% atlaidi rīdziniekiem, sodus pagaidām nav plānots pārrēķināt, taču nav izslēgts, ka tas varētu notikt, piebilda Zaķis.

Ja pasažieris nevar uzrādīt derīgu un validētu vienreizējo biļeti vai abonementa e-talonu, viņš uzskatāms par bezbiļetnieku, par ko kontrolieris viņam var piemērot 5 eiro līgumsoda kvīti, kas apmaksājama uzreiz, vai izrakstīt līgumsoda rēķinu vēlākai apmaksai par 7,50 eiro. Ja gada laikā bezbiļetnieks pieķerts atkārtoti, rēķins par līgumsodu būs 15 eiro, pieķerot trešo reizi gada laikā - 30 eiro, bet ceturtajā reizē sods sasniegs 60 eiro.

Patlaban soda apmēri bezbiļetniekiem, kas gada laikā pieķerti atkārtoti, noteikti attiecīgi 5, 10, 20 un 40 latu apmērā, taču no līgumsoda rēķina vietā iespējams uzreiz apmaksāt soda kvīti 3 latu apmērā.

Pasažieris ir uzskatāms par bezbiļetnieku arī tad, ja pirms iekāpšanas sabiedriskajā transportlīdzeklī ir iegādājies noteiktam termiņam vai maršrutam paredzētu abonementa biļeti, tostarp ar braukšanas maksas atvieglojumu daļējā vai 100% apmērā, bet nekavējoties pēc iekāpšanas sabiedriskajā transportlīdzeklī nav veicis konkrētā brauciena autorizāciju, izņemot maršrutu sakritības robežas.

Gadījumā, kad pasažieris var uzrādīt derīgu biļeti, bet tā nav reģistrēta, bezbiļetnieks varēs uzreiz apmaksāt soda kvīti par 3 eiro vai arī varēs izvēlēties vēlāk apmaksāt līgumsoda rēķinu 5 eiro apmērā. Arī šajā gadījumā ar katru nākamo reizi līgumsoda rēķina summa palielināsies - pieķerot otro reizi gada laikā, bezbiļetniekam varēs piemērot līgumsodu 7,50 eiro apmērā, trešajā pārkāpuma reizē - 15 eiro, bet ceturtajā reizē gada laikā līgumsoda kvīts summa sasniegs 30 eiro.

Līdz šim par atkārtotu braukšanu bez biļetes gada laikā līgumsodi tika noteikti attiecīgi 3, 5, 10 un 20 latu apmērā.