Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PTAC sodījis tūrisma firmu «Simply Travel»

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atzinis par negodīgu izmitināšanas pakalpojumu sniedzēja SIA «Simply Travel» īstenoto komercpraksi un piemērojis tam 8000 latu lielu naudas sodu, portālu «Apollo» informēja PTAC pārstāve Liene Kindzule.

«Simply Travel» īstenotā komercprakse tika uzsākta vērtēt, balstoties uz patērētāju iesniegtajām sūdzībām par komersanta rīcību organizētajās prezentācijās ārpus pastāvīgās tirdzniecības vietas viesnīcās, kā arī slēdzot ar patērētājiem līgumus par izmitināšanas pakalpojumu nodrošināšanu ārvalstīs.

PTAC konstatēja, ka «Simply Travel», piedāvājot pakalpojumus, nav sniegusi informāciju par atteikuma tiesībām, ierobežojusi atteikuma tiesību īstenošanu, kā arī rīkojusies profesionālajai rūpībai neatbilstoši, apgrūtinot patērētājiem iespēju sazināties ar «Simply Travel», kas nepieciešama līgumsaistību izpildei un atteikuma tiesību īstenošanai.

Izvērtējot patērētāju sniegto informāciju, PTAC konstatēja, ka «Simply Travel» ir īstenojusi arī maldinošu komercpraksi, nepatiesi apgalvojot, ka pakalpojums pieejams tikai ļoti ierobežotu laiku un līgumu par piedāvāto cenu iespējams noslēgt tikai prezentācijas dienā, samaksājot līgumā noteikto summu.

Līdz ar to tas lika patērētājam nekavējoties pieņemt lēmumu par līguma slēgšanu, kā rezultātā patērētājam netika dota iespēja vai ietiekams laiks, lai pieņemtu uz informāciju balstītu lēmumu.

Lietas izvērtēšanas ietvaros, PTAC pieprasīja «Simply Travel» sniegt informāciju, taču atbildi PTAC nesaņēma. Tāpat komersants neatbildēja uz PTAC aicinājumu ierasties uz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanu un atkārtotu aicinājumu sniegt informāciju par «Simply Travel» darbību, kā arī nenodrošināja korespondences saņemšanu.

PTAC pieņemtajā lēmumā secinājis, ka «Simply Travel» īstenojis profesionālajai rūpībai neatbilstošu un negodīgu komercpraksi, tādējādi pārkāpjot negodīgas komercprakses aizliegumu. Par negodīgas komercprakses īstenošanu PTAC «Simply Travel» ir piemērojis naudas sodu 8000 latu apmērā.

PTAC atgādina, ka saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12.pantu un MK noteikumiem Nr.320 «Noteikumi par ārpus pastāvīgās tirdzniecības vietas vai pakalpojumu sniegšanas vietas noslēgtajā līgumā ietveramo informāciju un atteikuma tiesību realizēšanas termiņu un kārtību» patērētājam ir tiesības 14 dienu laikā vienpusēji atkāpties no līguma, nemaksājot līgumsodu, procentus vai zaudējuma atlīdzību (tai skaitā arī administratīvās izmaksas). PTAC aicina patērētājus ļoti rūpīgi iepazīties ar līguma noteikumiem un pirms līguma parakstīšanas izvērtēt pakalpojuma saturu. Ja līgums tiek slēgts ārpus pastāvīgās tirdzniecības vietas, piemēram, viesnīcā, PTAC aicina patērētājus pārliecināties vai, slēdzot līgumu, tiek izsniegta atteikuma tiesību veidlapa un līgumā patērētājs tiek informēts par atteikuma tiesībām. Gadījumos, ja tiek veikta priekšapmaksa, patērētājam vienmēr jābūt uzmanīgam un jāpārbauda informācija par attiecīgo uzņēmumu.