Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK pieprasa Latvijai īstenot būtiskus noteikumus, citādi draud tiesu darbi

Eiropas Komisija (EK) trešdien pieņēmusi 248 lēmumus, tostarp 58 argumentētus atzinumus, un 12 lietas nodeva izskatīšanai Eiropas Savienības (ES) Tiesā. Uz Latviju attiecas viens no EK šodienas publiskotajiem atzinumiem, portāls «Apollo» uzzināja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Šodien EK pieprasīja, lai Latvija, kā arī Francija pilnībā transponētu EK direktīvu par administratīvo sadarbību savos tiesību aktos.

Šai direktīvai ir izšķirīga nozīme ES cīņā pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, jo tā paredz pasākumus, kas ļaus uzlabot pārredzamību un informācijas apmaiņu, kā arī stiprinās pārrobežu sadarbību. Kā norāda EK pārstāvniecībā, pateicoties Administratīvās sadarbības direktīvai, nākotnē tiks ievērojami paplašināta automātiskā informācijas apmaiņa starp nodokļu iestādēm.

ES dalībvalstīm bija juridisks pienākums piemērot šo direktīvu no šā gada 1.janvāra, bet Francija un Latvija vēl arvien nav paziņojušas par jauno noteikumu transponēšanas pabeigšanu.

Ja divu mēnešu laikā netiks saņemta apmierinoša atbilde, EK apsver iespēju vērsties pret Latviju un Franciju ES Tiesā.