Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Medvedevs: Būtu bezjēdzīgi atteikties no KHL leģionāru ierobežojumiem

Būtu bezjēdzīgi pavisam atteikties no leģionāru ierobežojumiem Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), uzskata līgas prezidents Aleksandrs Medvedevs, kurš gan pieļauj, ka zināmas izmaiņas esošajos noteikumos ir iespējamas.

Pašlaik KHL spēlējošajiem Krievijas klubiem atļauts komandā turēt maksimāli piecus leģionārus. Iepriekš Krievijas Hokeja federācijas (FHR) prezidents Vladislavs Tretjaks izteicies, ka līdz ar 2014./2015.gada sezonu vēlas leģionāru ierobežojumu samazināt līdz četriem hokejistiem.

«Nevajag mesties galējībās. No otras puses - ja vēlamies, lai katrs hokejists saņem sev pelnīto, ir nepieciešama konkurence,» Medvedeva teikto citē Krievijas mediji. «Krievijas Jaunatnes hokeja līga (MHL) ir mūsu jauno talantu kalve, no kuras daudzi jau ir izkarojuši sev vietu KHL. Uzskatu, ka pavisam atcelt leģionāru ierobežojumus būtu bezjēdzīgi. Ir vienīgi kārtīgi jāapsver, kā uzskaitīt ārvalstu hokejistus.»

«Ir iespējama leģionāru uzskaite pēc sportiskās pilsonības. Mēs esam starptautiska līga, tāpēc šī, iespējams, būtu laba ideja. Tomēr es turpināšu piedāvāt leģionārus vērtēt pēc viņu faktiskās pilsonības,» piebilst KHL prezidents. «Paskaitiet, cik spēlētāju ar horvātu pasēm ir Zagrebas «Medveščak» komandā. Ar dubultpilsonību tādi savāksies ap desmit. Tomēr tajā pašā laikā izvērtējiet, kāda ir šī komanda - ar savu stilu, kas čempionātā ieviesusi intrigu. Tajā ir apvienoti spēlētāji no visas pasaules, tomēr līdzjutēju atbalsts komandai ir milzīgs.»

«Leģionāru ierobežojumu jautājums nav pats svarīgākais, lai arī tas, protams, ir nopietns. Par visu vēl tiks diskutēts,» izcēla Medvedevs.

«Nacionālajā hokeja līgā (NHL) leģionāri veido 30% līgas spēlētāju. Viņiem pamatā ir sava hokeja skola, kur vietējie hokejisti spēj izkonkurēt atbraucējus,» piebilda prezidents. «Esmu drošs, ka pēc trim vai četriem gadiem mums būs tādi jaunie spēlētāji, kuriem neviena konkurence neradīs draudus.»

Kā zināms, KHL spēlējošajiem klubiem, kas nepārstāv Krieviju, nav leģionāru ierobežojuma.