Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjeram neizprotama cilvēku neapmierinātība saistībā ar fotoradariem

Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) šķiet neizprotama cilvēku neapmierinātība saistībā ar fotoradariem - nebija labi, kad bija, un nav labi, kad to nav uz Latvijas ceļiem.

«Kad bija fotoradari, bija daudz sūdzību. Kad nav fotoradaru, tad atkal ir slikti,» šodien Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja premjers.

Atbildot uz jautājumu, kad uz ceļiem atkal parādīsies fotoradari, Dombrovskis skaidroja, ka pašreiz tiek palielināts mobilo fotoradaru skaits, kā arī tiek gatavots deleģējums Ceļu satiksmes drošības direkcijai, kas varētu būt stacionāro fotoradaru ieviesēja.

«Kad būs deleģējums, tad varēsim virzīties tālāk, tai skaitā arī ar fotoradaru ieviešanu,» viņš sacīja.

Jau ziņots, ka jauni fotoradari uz Latvijas ceļiem, visticamāk, nākamgad vēl neparādīsies, par ko liecinot gan atbildīgo institūciju skopās atbildes uz šo jautājumu, gan arī fakts, ka budžetā nauda fotoradaru iepirkumiem nav paredzēta.

Mēģinot to noskaidrot, laikraksts «Diena» sastapās ar interesantu riņķa danci. Viena no atbildīgajām - Iekšlietu ministrija -uzreiz sūta pie Satiksmes ministrijas, kas atbildēs par stacionāro fotoradaru iegādi, Satiksmes ministrija - pie CSDD, kas valdības ziņojumā minēta kā atbildīgā iestāde, bet CSDD - atpakaļ pie Satiksmes ministrijas, kas noteikta kā atbildīgā ministrija.

Satiksmes ministrijas atbilde liecina, ka radaru ieviešana tik drīz nenotiks, jo «stacionāro fotoradaru ieviešana ir atkarīga no vairākiem aspektiem, arī no jautājuma turpmākas virzības Ministru kabinetā un Saeimā». Savukārt valdības iepriekš lemtais paredzot «jautājumu par finansējuma novirzīšanu fotoradaru iegādei un darbības uzsākšanai izskatīt tikai pēc attiecīgu grozījumu veikšanas Ceļu satiksmes likumā, kā arī kopā ar Satiksmes ministrijas kopīgi ar Iekšlietu ministriju sagatavoto ziņojumu par fotoradaru tehnoloģisko risinājumu - lāzera metodes vai doplera metodes salīdzinošu izvērtējumu».