Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šonedēļ Rīgā turpināsies iedzīvotāju patruļas pret «legālajām narkotikām»

Šonedēļ, 21.novembrī un 22.novembrī, Rīgā turpināsies iedzīvotāju patruļas pret «legālajām narkotikām», sociālajos tīklos informē Jauniešu ielu kultūras un sporta kustības «Ghetto Games» vadītājs Raimonds Elbakjans.

Vienlaikus portālā «Manabalss.lv» tiek vākti paraksti par aicinājumu pasargāt bērnus no «legālajām narkotikām». Iniciatīvas autori mudina veikt izmaiņas likumdošanā, sintētiskās narkotikas pielīdzināt narkotiskajām un psihotropām vielām un stingri ierobežot to apriti. Iniciatīvu parakstījuši gandrīz 6000 cilvēku.

Jau ziņots, ka iedzīvotāju patruļu dalībnieku galvenais uzdevums ir atturēt potenciālos interesentus no bīstamo vielu iegādes. Pircējiem, kas mēģina iegādāties augu maisījumus, tiek stāstīts par postu, kādu šīs narkotikas var nodarīt organismam.

Uz visu tirdzniecības vietu durvīm, logiem un sienām tika līmēti plakāti, kuros redzams 20 gadus vecs jaunietis smagā veselības stāvoklī guļam slimnīcas gultā. Puisis šogad Ziemeļīrijā nomiris pēc «legālo narkotiku» lietošanas. Plakāts aicina aizdomāties, vai indīgo vielu lietotāji vēlētos savu fotogrāfiju redzēt kā nākamo uz šāda veida plakātiem.

Pirmā «Stop Drugs» iedzīvotāju patruļa Rīgā notika 13.novembrī, un tajā piedalījās aptuveni 200 cilvēku, savukārt dienu vēlāk, 14.novembrī, patruļās iesaistījās jau vairāk nekā 300 cilvēku no dažādām nevalstiskajām organizācijām, tiem pievienojās arī citi brīvprātīgie.

Patruļās aicināts iesaistīties ikviens, kuru satrauc «legālo narkotiku» izplatība, vienlaikus norādot, ka šajā akcijā var noderēt spējas nepieciešamības gadījumā pašam sevi aizstāvēt.

Jau ziņots, ka Latvijā 14.novembrī stājās spēkā likuma grozījumi par pagaidu aizliegumu apreibinošajām vielām - izmaiņas paredz iespēju ar Slimību profilakses un kontroles centra lēmumu uz laiku līdz 12 mēnešiem aizliegt vai ierobežot tādu jaunu psihoaktīvo vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu, kuras nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos. Pagaidu aizliegumu piemēros tām vielām, par kurām saņemta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums.

Jaunais regulējums būs būtisks arī muitas dienestiem, ļaujot potenciāli kaitīgās vielas lielos apmēros aizturēt jau uz valsts robežas un ierobežot to nonākšanu mazumtirdzniecībā.