Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par katru ES budžetā iemaksāto eiro atpakaļ saņemsim četrus eiro

Vakar Eiropas Parlamentā (EP) apstiprinātais Eiropas Savienības (ES) bloka budžets 2014.-2020.gadam ir vērtējams kā Latvijai izdevīgs, taču valstij jāmācās šos budžeta līdzekļus prasmīgi apgūt, ekspresintervijā aģentūrai LETA pauda EP deputāti no Latvijas.

EP deputāte Inese Vaidere (V) uzskata, ka pieņemtais ES daudzgadu budžets uzskatāms kā Latvijai kopumā izdevīgs. «Latvija ir ceturtā lielākā neto saņēmēja starp visām ES dalībvalstīm. Praktiski tas nozīmē, ka par katru ES budžetā iemaksāto eiro atpakaļ saņemsim 4 eiro, kas ir ļoti labi, ņemot vēra, ka pirmo reizi vēsturē ES budžeta kopapjoms ir ticis samazināts, salīdzinot ar iepriekšējo periodu,» sacīja deputāte.

Līdzīgi domā Alfrēds Rubiks (SC), sakot, ka Latvija var būt apmierināta, jo ir iegūts vairāk tiešmaksājumos. Arī Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) minēja šo ieguvumu un to, ka saņemts pilnvērtīgs līdzfinansējums «Rail Baltic» projektam.

Deputāti kā nozīmīgu problēmu atzīmēja to, ka ne vienmēr Latvija ir bijusi spējīga prasmīgi izmantot tai piešķirto finansējumu. «Neprotam šo naudu apgūt. Laižam garām iespējas. Kā tas bija ar vilcienu iepirkumu, Krievu salas projektu. Šajā ziņā esam pēdējā vietā,» pauda Rubiks.

«Ļoti būtiski ir arī tas, ka, sākot no nākamā gada, visi ES fondi tiks pakļauti vienotiem noteikumiem. Latvijā tas nozīmēs, ka konkrētām programmām būs iespējams piesaistīt finansējumu no vairākiem fondiem, piemēram, Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Sociālā fonda - tikai jāprot to izdarīt. Tādēļ valsts iestādēm jāturpina aizsāktais darbs, lai novērstu lieku administratīvo slogu projektu īstenotājiem un fondu ieviešanu padarītu vienkāršu un caurskatāmu,» norādīja Vaidere.