Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķuzis norāda uz jomu, kurā esam līderi Eiropā

Administratīvai arests, kas tika ieviests pirms vairāk nekā pieciem gadiem, savu funkciju ir izpildījis - bojāgājušo skaits, kopumā uz Latvijas ceļiem samazinājies, intervijā aģentūrai BNS atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

«Pietiek atskatīties uz laiku, kad tika ieviests administratīvais arests, tas, ja nemaldos, bija 2005. vai 2006.gads, kad bija «asiņainie Jāņi». Izskatās, ka šis administratīvais arests savu funkciju ir izpildījis. Ja salīdzinām statistikas datus par negadījumiem, kādi ir šobrīd, ar tiem, kas bija tolaik, nenoliedzami ir vērojams milzīgs progress. Latvija ir viena no retajām Eiropas Savienības valstīm, kurā pēdējos gados samazinās autoavārijās bojāgājušo skaits. Šajā ziņā esam līderi Eiropā,» teica Ķuzis.

Vienlaikus gan policijas priekšnieks norādīja, ka bojā gājušo skaits uz Latvijas ceļiem mazinājies arī tāpēc, ka tika veiktas intensīvas kampaņas un citi pasākumi.

Runājot par to, vai administratīvo arestu būtu nepieciešams atcelt, Ķuzis uzsvēra, ka pagaidām diskusijās par to izskanējuši divi varianti.

Viens no variantiem ir par to, vai cilvēku, kurš spēkratu vadījis alkohola, vai narkotisko vielu reibumā, nevajadzētu ārstēt. «Tāpat jautājums ir par to, kā šie cilvēki var dabūt atpakaļ tiesības. Ja esi braucis dzēris un tev ir atņemtas tiesības uz diviem gadiem, īstenībā pēc šiem diviem gadiem tiesības vari atgūt pāris dienu laikā. Tev ir jāaiziet formāli pie narkologa un viss kārtībā. Tā tam nevajadzētu būt,» pauda Ķuzis.

Tāpat viens no iespējamajiem risinājumiem esot izvirzītais jautājums par to, vai būtu nepieciešams gradēt promiles. «Ir starpība, vai izdzeru alus pudeli un manās asinīs ir 0,5 promiles, vai arī tikpat daudz šņabja un asinīs ir vairāk nekā divas promiles. Tā ja ir apzināta rīcība. Jautājums, vai nevajadzētu no kaut kādas pusotras promiles atbildību kriminalizēt,» bilda policijas priekšnieks.