Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

V. Samoilovs: «Dinamo» šīs sezonas panākumi zināmā mērā ir likumsakarīgi

Bijušais Rīgas «Dinamo» vārtsargs un 1988. gada Kalgari olimpisko spēļu čempions Vitālijs Samoilovs Krievijas masu medijiem dalījies savās pārdomās par «rīdzinieku» veiksmīgo sniegumu šajā KHL sezonā.

«Rīgas «Dinamo» panākumi nav radušies no tukša gaisa, tādēļ zināmā mērā tie ir likumsakarīgi,» norāda Samoilovs. «Ļoti stipri kā treneris ir izaudzis Artis Ābols, kurš kļuva par galveno treneri pagājušās sezonas izskaņā. Viņš vienmēr bija radošs spēlētājs, kuram nebija liela ātruma vai veiklu roku, taču viņš savu panāca ar izdomu.»

«Viņš ir ļoti domājošs speciālists, kurš sevī uzsūcis daudzas labākās īpašības no tiem treneriem, ar kuriem kopā nācies strādāt. Man viņš atgādina Hariju Vītoliņu - Oļega Znaroka labo roku Maskavas «Dinamo» komandā. Turklāt arī treneru štāba darbs liek vilkt paralēles ar pašreizējiem Gagarina kausa īpašniekiem, kuriem ir precīzs darbs sadalījums un katrs atbild par savu jomu

«Rīgas «Dinamo» komandā Viktors Ignatjevs strādā ar aizsargiem, Juris Klodāns atbild par vārtsargiem. Turklāt klubā ir lielisks fiziskās sagatavotības speciālists. Kā lai neatceras, ka arī Znaroks sev līdzi uz Maskavu atveda šādu treneri - Juriju Ždanovu,» stāsta Samoilovs. «No tradīcijām, kuras klubā ielika vēl Vladimirs Jurzinovs un Pjotrs Vorobjovs, «rīdzinieki» arī tagad cenšas neatkāpties, lai gan Ābols ir ieviesis arī savu rokrakstu, kurš acīmredzot veidojies, strādājot kopā ar Jūliusu Šupleru.»

«Mikaelu Telkvistu allaž esmu uzskatījis par spēcīgu vārtsargu, kuram ir lieliska tehnika. Ne jau par velti savulaik viņu uzaicināja uz Kazaņas «Ak Bars», kurā ļoti rūpīgi izvēlas leģionārus. Nezinu, kādēļ tur viņam spēle nevedās. Lai vārtsargs pilnībā parādītu savas spējas, ir nepieciešami komfortabli apstākļi. Tādi, kādi šobrīd ir Rīgā. Turklāt starpsezonā tika uzaicināts neslikts čehu vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kurš neļauj Telkvistam atslābt un pastāvīgi tur tonusā. Ja zviedru vārtsargs vidēji mačā ielaistu 2-3 ripas, tad pat lieliskā spēles organizācija neļautu «rīdziniekiem» kompensēt šo trūkumu. Taču Telkvists pašlaik izskatās ļoti labi,» turpina bijušais Latvijas izlases vārtsargu treneris.

Tāpat Samoilovs izceļ arī komandas kapteiņa Sanda Ozoliņa lomu komandā. «Sandis ir īsts līderis, kura klātbūtne ģērbtuvē ir priecīga ziņa jebkuram trenerim. Kad blakus ir tāds spēlētājs, neviļus saņemies, sagatavojies un centies nepieļaut ne mazākās kļūdiņas gan sadzīvē, gan uz laukuma. Ozoliņš runā maz, taču ir spējīgs, ja atceramies labi zināmo teicienu, paskatīties puišiem acīs.»

«Komandā ir ļoti laba disciplīna. Visi zina, kā jāuzvedas un kad var atļauties atslābināties. Tamlīdzīgi notikumi, kas risinājās dažus gadus atpakaļ vienā no Vecrīgas iestādēm, kad konflikta rezultātā kājas lūzumā iedzīvojās Edgars Masaļskis, tagad nav iedomājami. Spēles ziņā Ozoliņš, protams, nav nevainojams, jo gadi tomēr liek par sevi manīt, taču viņa kolosālā pieredze dod komandai milzīgu labumu.»

«Par vēl vienu faktoru veiksmīgam komandas sniegumam uzskatu skatītāju intereses pieaugumu par spīti ne tai labākajai ekonomiskajai situācijai valstī. Pagājušajā sezonā atsevišķās spēlēs arēna bija aizpildīta tikai uz pusi, bet tagad atkal tikšana uz spēlēm kļuvusi par problēmu. Ar tādu atbalstu «Dinamo» gūst papildus trumpi mačos pret tādiem grandiem kā SKA un CSKA,» piebilst Samoilovs.

«Komandai ir svarīgi just vienotību ar līdzjutējiem. Tāpat kā trenerim. Ābols ir savējais, vietējais, nevis treneris-leģionārs, kurš atbraucis uz pāris sezonām. Redzams, ka savu nākotni šis speciālists saista ar Rīgu. Tādēļ arī spēlētāju atlase kluba norit rūpīgi. Ir svarīgi, lai ārzemnieks garīgā plānā būtu piemērots vietējiem apstākļiem. Nevis vienkārši atvest pāris pazīstamus zviedru vai somu hokejistus, kā teica iepriekšējais «Dinamo» galvenais treneris Peka Rautakallio, bet atrast vajadzīgos cilvēkus, kuri ir spējīgi iekļauties kolektīvā.»