Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā aktiera Harija Spanovska

Šodien, 21.novembrī, notiks atvadīšanās no aktiera Harija Spanovska, portālu «Apollo» informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Atvadīšanās no aktiera notiks no plkst.10.00 līdz plkst.12.00 Dailes teātra Mazajā zālē, no plkst.13.00 līdz plkst.13.45 Rīgas evaņģēliski luteriskajā Sv.Pāvila baznīcā un plkst.14.30 Raiņa kapos.

Dailes teātra atvadu vārdos aktierim teikts - «viņš bija gudrs, vīrišķīgs cilvēks, lielisks kolēģis un aktieris. Viņš būtu bijis ļoti labs jurists, ja būtu turpinājis izglītību Juridiskajā fakultātē, kurā iestājās pēc skolas beigšanas. Taču viņš, kura intereses vienmēr bijušas plašākas par darāmo darbu, iestājās arī Tautas kinoaktieru studijā, un tās pedagogi Aina Matīsa un Dailes teātra galvenais režisors Arnolds Liniņš novērtēja arī viņa aktiera dāvanas un pierunāja stāties Dailes teātra VII studijā».

«Harijs vēl ilgi sarunās pa jokam bārstīja citātus no likumu kodeksiem, taču drīz vien pievērsa sev plašu publikas interesi, studijas diplomdarba izrādē «Cik svarīgi būt nopietnam» ar šarmu un eleganci atveidodams (arī dziedādams) Džonu Vordingu. Ar šo lomu beidzās viņa mācekļa gadi teātrī, un jaunais aktieris citu pakaļ citai saņēma skaistākās lomas: viņš bija gan Krustiņš «Pazudušajā dēlā», gan Minhauzens «Minhauzena precībās», gan iedzīvojās tik atšķirīgos tēlos kā Vecākais dēls Kobo Abes «Draugos» un Jaunais cilvēks Petera Nādāša «Satikšanās» vai Džeimss Morels Bernarda Šova «Kandidā»», teikts atvadu vārdos.

Nedaudz vēlāk tiem pievienosies arī tik košā, kā no Jozefa Ladas zīmējumiem izkāpusī, Vecā Peizleriene Jaroslava Hašeka «Šveikā» (jā, arī viņš Dailes teātrī ir spēlējis sieviešu lomu), kam drīz vien sekoja gan vīrišķīgais Grāfs Monte Kristo, gan Humberts Humberts «Lolitā», Makss «Siseņos». Viena no pēdējām lomām - Rojs M.Kons / Praiors 2 «Eņģeļos Amerikā», par kuru viņš ir izvirzīts šī gada «Spēlmaņu nakts» balvai. Un kur tad vēl lomas Dailes teātra muzikālajās izrādēs «Vella kalpi», «Meža gulbji», «Tobāgo!», «Oņegins»! Viņa balss ierakstā turpina skanēt izrādē «Primadonnas».

Daudzi viņu ilgi atcerēsies pēc Dailes teātra Sieviešu dienas un Ziemassvētku koncertiem, koncertiem kopā ar Raimondu Paulu un Jāni Paukštello, arī kinolomām. Viņa vīrišķīgā balss ar perfekto izrunu ilgus gadus skanējusi TV, dublējot filmas un reklāmās. Viņa ne ar vienu citu nesajaucamā balss, šķiet, joprojām skan teātra gaiteņos, silti uzrunā, labsirdīgi pazobo, iestājas pret netaisnību.

Spanovskis mūžībā aizgāja sestdien, 16.novembrī, pēc smagas slimības.