Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās aktrises Astrīdas Vecvagares notiks sestdien

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās aktrises Astrīdas Vecvagares notiks sestdien, 23.novembrī, plkst.13 no Rīgas 1.Meža kapu kapličas, portālu «Apollo» informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Jau ziņots, ka Vecvagare mūžībā aizgāja otrdien, 19.novembrī.

Vecvagare pēc Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultātes Aktieru nodaļu absolvēšanas 1963.gadā bija Jaunatnes teātra aktrise līdz pat tā likvidācijai 1992.gadā. Tur nospēlēta virkne nozīmīgu lomu, kuru vidū ir Sniedze («Princese Gundega un karalis Brusubārda»), Kristīne («Lazdu laipa»), Svaista («Indulis un Ārija»), Maija («Maija un Paija»), Nadežda («Dibenā»), Pompeja («Zaļais putniņš»), Magone («Krauklītis»), Vedekla («Aivaru gaidot»), Saimniece («Saule rasas pilienā»), Vilkumāte Rakša («Mauglis») u.c.

Pēc Jaunatnes teātra likvidācijas piedalījusies projektos Muzikālajā teātrī, Rīgas Latviešu biedrībā, Jaunajā Rīgas teātrī. Aktrise nospēlējusi daudzas lomas kino, to vidū Aiju Rolanda Kalniņa filmā «Akmens un šķembas» jeb «Es visu atceros, Ričard!», Saimnieci Aivara Freimaņa filmā «Puika», Daivāna kundzi Gunāra Cilinska filmā «Agrā rūsa» u.c.

Popularitāti un skatītāju mīlestību māksliniece iekarojusi, piedaloties televīzijas uzvedumos, pārtopot gan Renātiņā «Septiņās vecmeitās», Misis Satklifā «Trīs resnītēs», Dārtā «Saldajā indes garšā» un citos tēlos.

Nozīmīga bijusi Vecvagares darbība Latvijas Radio iestudējumos, kā arī Rīgas Kinostudijā, dublējot mākslas un animācijas filmas.

Plaša un aktīva bijusi mākslinieces koncertdarbība, kas aptver gan koncertu vadīšanu, gan individuālās dzejas, prozas un muzikālās programmas, kā arī dalība koncertbrigāžu sastāvā, ko savulaik organizēja Rakstnieku savienība Jaunatnes teātra skolu programmās visās Latvijas skolās.

70.gadu sākumā Ādolfa Šapiro vadībā iestudētajā dzejas uzvedumā senarmēņu valodā guvusi panākumus Armēnijā, Erevānā un Ļeņinakanā. Viņa aktīvi darbojās arī kopā ar bijušo Jaunatnes teātra aktrišu ansambli «Vecmāmiņu sextec».