Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamsezon vienā pārī spēlēs T. Šmēdiņš un Pēda

Nākamajā sezonā apvienosies pludmales volejbolisti Toms Šmēdiņš un Jānis Pēda, kas nozīmē, ka Pasaules kausa apritē cīnīsies uzreiz četri Latvijas dueti, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja vecākais no brāļiem Šmēdiņiem.

Nākamajā sezonā vienā pārī turpinās spēlēt šī gada FIVB ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet pārējie trīs dueti izveidojušies no jauna - olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Pļaviņš piesaistījis vienu no Latvijas labākajiem klasiskā volejbola meistariem Hermani Egleskalnu, bet Ruslans Sorokins cīnīsies ar vienu no talantīgākajiem Latvijas jaunās volejbola paaudzes sportistiem Edvartu Buividu.

«Šo jautājumu iekustinājām jau vasaras vidū, tomēr pagaidījām, kad sezona beigsies, vēlreiz sazinājāmies viens ar otru un nolēmām, ka nākamo sezonu aizvadīsim kopā,» atzina T. Šmēdiņš. «Nebūtu bijis smuki par izmaiņām pāros sākt runāt sezonas laikā, tāpēc vienojāmies jau pēc sezonas

T. Šmēdiņš atklāja, ka ar viņu nākamajā sezonā vēlējies kopā spēlēt arī jaunais Aleksandrs Solovejs, tomēr tad jau viņš bija vienojies ar Pēdu.

Kā zināms, vēl pirms Londonas Olimpiādes Pasaules kausa apritē bija vien divi Latvijas pāri (Samoilovs/Sorokins un Pļaviņš/J.Šmēdiņš), bet pērnajā sezonā jau trīs - Samoilovs/J. Šmēdiņš, Pļaviņš/Pēda, Sorokins/T. Šmēdiņš.

Šī gada sezona sekmīga izvērtās vien Samoilovam un J. Šmēdiņam, bet pārējiem duetiem tāda tā nebija. Sezonas beigās Pļaviņš jau izmēģināja spēkus ar Soloveju.

Pirms nākamās sezonas Pļaviņš ar Egleskalnu trenēsies Aigara Birzuļa vadībā, bet pārējie trīs dueti būs kopējā treniņgrupā pie treneriem Genādija Samoilova un Andra Šmēdiņa.

«Tik liela treniņgrupa tikai palīdzēs, jo viens otru stumsim uz priekšu,» teica T. Šmēdiņš.

Tāpat vecākais no Šmēdiņiem atklāja, ka pirms nākamās sezonas viņš ar Pēdu būs labākā pozīcijā nekā abi pārējie jaunizveidotie pāri. «Mēs pēc iekrātajiem pasaules ranga punktiem būsim tuvu dalībai pamatturnīrā, bet Mārtiņa un Ruslana komandām par to būs jāsatraucas vairāk.»

Šī gada sezonas beigās T. Šmēdiņam ar Sorokinu radās finansiālas problēmas, tāpēc uz pēdējiem Pasaules kausa posmiem viņi nevarēja doties.

«Galvenais, lai visiem četriem pāriem pietiek finanšu izbraukāt visus posmus,» teica T. Šmēdiņš, kurš gan atzina, ka uz nākamo sezonu raugās optimistiski, jo vēl ir pusgads finansiālās situācijas risināšanai.

Pludmales volejbolists atzina, ka Latvijā šobrīd tiešām ir pludmales volejbola bums, jo bez šiem sportistiem Pasaules kausa apritē cer ielauzties vēl vairāki pāri. «Ir Solovejs ar Rihardu Finsteru, Armands Āboliņš un Haralds Regža, kā arī Edgars Točs, bet viņiem iet grūti,» secināja Toms.

Kā zināms, Pēda ziemas sezonu aizvada Austrijas klasiskā volejbola komandā Insbrukas «Hypo Tirol», spēlējot arī CEV Čempionu līgas turnīrā, bet T. Šmēdiņš pašlaik klasiskā volejbola karjerai licis punktu.