Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP deputāti atbalsta ierosinājumu ļaut eiroparlamentāriešiem lemt par EP mītnes vietu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien pieņēma rezolūciju, kurā aicina grozīt ES pamatlīgumu, lai ļautu EP pašam lemt par tā atrašanās vietu un iekšējiem organizatoriskajiem jautājumiem.

Rezolūcija tika pieņemta ar 483 balsīm par, 141 pret un 34 atturoties.

Pašlaik šādus lēmumus var pieņemt vienīgi visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienprātīgi.

«EP darbotos efektīvāk, rentablāk un saudzīgāk pret vidi, ja tam būtu viena atrašanās vieta», uzsvērts trešdien pieņemtajā rezolūcijā.

«Ikmēneša pārvietošanos starp Briseli un Strasbūru lielākā daļa ES iedzīvotāju uztver kā simbolisku negatīvu jautājumu, kas kaitē ES reputācijai, īpaši laikā, kad finanšu krīzes dēļ dalībvalstīs ir veikti nopietni un sāpīgi izdevumu samazinājumi», minēts rezolūcijā.

EP apņemas iniciēt parasto līguma pārskatīšanas procedūru, lai ierosinātu grozījumus «kuri nepieciešami, lai EP varētu lemt par savu atrašanās vietu un iekšējiem organizatoriskajiem jautājumiem». Saskaņā ar Līgumu par ES, EP var iesniegt priekšlikumus Padomei par ES pamatlīgumu grozījumiem.

Līguma par ES darbību 341. pants paredz, ka ES iestāžu atrašanas vietas nosaka ar kopīgu ES dalībvalstu valdību vienošanos. Savukārt ES līgumu 6. protokols nosaka, ka «EP atrodas Strasbūrā, kur notiek 12 ikmēneša plenārsēdes».

Rezolūcijā aprēķināts, ka papildus ikgadējās izmaksas, ko rada EP «ģeogrāfiskā izkliedētība» starp Briseli, Luksemburgu un Strasbūru svārstās no 156 miljoniem līdz 204 miljoniem eiro, ieskaitot Strasbūras mītnes radītās papildus izmaksas 103 miljonu eiro apmērā. Tas ir līdzvērtīgs aptuveni 10% no EP gada budžeta, un CO2 emisijas, ko rada ceļošana uz trim darba vietām, tiek lēstas 11 000–19 000 tonnu apjomā.

EP pašreizējais darba režīms rada papildu izmaksas un pārvietošanos arī citām ES iestādēm, dalībvalstu pārstāvniecībām, žurnālistiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, uzsver deputāti.

Deputāti uzskata, ka jāatrod atbilstošs kompromiss par to, kā var turpināt izmantot EP pašreizējās ēkas.

Tāpat deputāti aicina EP Prezidiju uzdot Eirobarometram vai līdzīgam profesionālam aptauju dienestam līdz 2014. gada 1. janvārim veikt ES iedzīvotāju viedokļa apsekojumu attiecībā uz Parlamenta triju darba vietu saglabāšanas perspektīvām, īpaši norādot šāda režīma izmaksas finanšu, vides un efektivitātes ziņā.