Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VARAM tērēs 11 000 latu, lai tās vadītājiem nebūtu «nasing spešal» kļūmju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izglītos savus ierēdņus pareizā runas mākslā, par to maksājot 11 570 latu, vēsta raidījums «Bez tabu».

[Precizēts!]

«Šīs visas iemaņas ir jātrenē un labākais veids, kā to darīt, ir nevis mācīties no savām kļūdām, bet algot pasniedzējus, kas to visu var īsā laikā cilvēkiem iemācīt,» skaidro VARAM valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs.

Viņš norāda, ka pēdējā gada laikā būtiska daļa darbinieku VARAM ieņēmusi vadošus amatus, viņiem neesot iepriekšējas pieredzes darbā ar ārzemju partneriem un presi.

Ministrija nolēmusi apmācīt 38 augstākā un vidējā līmeņa vadītājus, to vidū valsts sekretāru, valsts sekretāra vietniekus, departamentu direktorus un departamentu direktoru vietniekus, kā arī nodaļu vadītājus.

Ierastā prakse ir šādas apmācības rīkot darba laikā.

Antonovs atzīmē, ka ir grūti izcelt kādu konkrētu lielāko ieguvumu no šādām mācībām, drīzāk tā esot «kopējā izpratne par to, kā jāuzvedas un jārunā ar presi un starptautiskajiem partneriem».

Jāatgādina, ka jau iepriekš Latvijas valsts amatpersonām bijušas problēmas ar komunikāciju. 2008.gadā ar intervijā ziņu aģentūrai «Bloomberg» «izcēlās» tā laika finanšu ministrs Atis Slakteris - gan pēkšņi intervijas vidū aizmirstot, ko gribējis teikt, gan ar savu «leģendāro» frāzi «nasing spešal», skaidrojot Latvijas ekonomiskās krīzes cēloņus. Savukārt pagājušā gada 1.septembrī visus pārsteidza prezidents Andris Bērziņš, piesolot «pa galvu» televīziju operatoriem, kas bija ieradušies filmēt viņa dēla pirmo skolas dienu.

«Triviums apmācība» valdes locekle Inese Kuka norāda, ka kopumā tiks apmācīti 38 cilvēki, vienam cilvēkam paredzēts 24 stundu apmācību kurss, kas sastāv no divām daļām - «Publiskā runa un uzstāšanās» un «Komunikācija un etiķete».