Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn rekordzems par korupciju tiesāto amatpersonu skaits

Pagājušajā gadā par korupciju pirmajā instancē notiesātas 34 valsts amatpersonas, kas ir mazākais notiesāto skaits pēdējo deviņu gadu laikā, tomēr piecas reizes vairāk nekā iepriekšējos gados tiesas priekšā stājušās personas, kuras mēģinājušas piekukuļot ceļu policiju.

Šie secinājumi izriet no krimināllietu statistikas apkopojuma, ko publicējis sabiedriskās politikas centrs «Providus».

Kā portālu «Apollo» informēja «Providus» pētnieks Valts Klaniņš, 2012.gadā bija vismazākais notiesāto Valsts policijas amatpersonu skaits kopš 2004.gada - 12 notiesātie. Savukārt pēdējos divos gados radikāli pieaudzis notiesāto robežsargu skaits - 10 notiesātie 2012.gadā salīdzinājumā ar nevienu notiesāto 2010.gadā.

Pērn notiesāts arī viens Saeimas deputāts un viens prokurors, pa divām amatpersonām no Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Pārtikas un veterinārā dienesta, kā arī pa vienai amatpersonai no muitas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Autotransporta direkcijas. Notiesāts arī viena novada domes priekšsēdētājs.

Pēc kukuļu apjoma nozīmīgākā lieta 2012.gadā bija mēģinājums iegūt pilsonību, caur starpniekiem dodot kukuli 2500 latu apjomā Naturalizācijas pārvaldes amatpersonai. Tomēr agrākajos gados kukuļu «rekordi» iztiesātajās lietās bija lielāki.

Savukārt attaisnoto īpatsvars pagājušajā gadā bija 15%, kas ir ievērojami mazāk nekā 2011.gadā - 26%.

«Neraugoties uz bieži dzirdamām ziņām par sarežģītu korupcijas afēru izmeklēšanu, līdz tiesas spriedumiem nonākušo lietu skaits samazinās. Tās arī kļūst salīdzinoši maznozīmīgas, ja vērtē doto kukuļu apjomus,» uzsver Kalniņš.