Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būs bargāki sodi par ālēšanos lidmašīnā

Sods pasažierim par sabiedriskās kārtības traucēšanu lidmašīnā un tās apkalpes locekļu prasību nepildīšanu varētu būt no 300 līdz 700 eiro. Šis jaunais soda mērs iekļauts Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātajos grozījumos Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), ko ceturtdien, 21.novembrī, izsludināja valsts sekretāru sanāksmē.

SM pārstāve Ilze Svikliņa portālam «Apollo» pavēstīja, ka tāpat par atsevišķiem pārkāpumiem iecerēts paaugstināt soda apmērus. Piemēram, par lidlauka ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tas apdraud aviācijas drošību, pašreizējo 250 latu soda apmēra vietā fiziskām personām varētu tikt uzlikts sods no 150 eiro līdz 700 eiro, bet juridiskām personām – no 1500 eiro līdz 7000 eiro.

Līdz šim maksimālais administratīvā soda apmērs par pārkāpumiem civilās aviācijas jomā bija 250 lati, taču šāds soda apmērs nav samērojams ar apdraudējumu civilās aviācijas, lidojumu un iesaistīto cilvēku drošībai, norāda SM.

Lēmumu par administratīvā soda piemērošanu par pārkāpumiem civilās aviācijas jomā pieņems Civilās aviācijas aģentūra.

LAPK paredzēts iekļaut arī sodus par civilās aviācijas personāla pienākumu pildīšanu alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē; izpletņlēcēju desantēšanas noteikumu pārkāpšanu; cilvēku ar invaliditāti un ierobežotām pārvietošanās spējām tiesību pārkāpšanu, ceļojot ar gaisa transportu.