Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rinkēvičam Maskavā jāskaidrojas saistībā ar Uzvaras pieminekli

Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam vizītes laikā Maskavā nākas skaidrot iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa demontāžu, telefonintervijā Latvijas Radio ceturtdien atzina ministrs.

«Šeit Krievijā medijiem tas ir jautājums numur viens. Man ir jāskaidro, ka, pirmkārt, pieminekli neviens negrasās nojaukt, jo tas ir pretrunā gan Krievijas - Latvijas attiecīgajam līgumam, gan arī patiešām radītu ļoti nežēlīgu spriedzi sabiedrībā, un tas vienkārši nav pareizi,» uzsvēra Rinkēvičs.

Raksturojot sarunu gaitu ar amatpersonām Krievijā, viņš sacīja, ka no Latvijas viedokļa raugoties, pozitīvi ir tas, ka «mēs tomēr cenšamies uzturēt regulāru dialogu, viedokļi atšķiras, bet vismaz ir arī kaut kādi jautājumi, kas risinās».

Jau ziņots, ka iniciatīvu «Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana» parakstījuši desmit tūksoši pilsoņu, tomēr tā Saeimā vēl nav iesniegta. Tā izraisīju pretrunīgu vērtējumu arī sabiedrībā Latvijā.

Iniciatīva ietver prasību veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju PSRS armijas memoriāla demontāžai un Uzvaras laukuma infrastruktūras izmainīšanai, vadoties pēc sākotnējā projekta - iekārtot vietu par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku.