Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ukraina aptur ES asociācijas līguma parakstīšanas sagatavošanas procesu

Ukrainas valdība ceturtdien nolēmusi apturēt Eiropas Savienības (ES) asociācijas līguma parakstīšanas sagatavošanās procesu.

Ukrainas valdības mājaslapā izvietotajā lēmumā uzdots «apturēt ES un Ukrainas asociācijas līguma sagatavošanas procesu».

Ukrainas valdības ceturtdienas lēmums faktiski likvidē iespējas parakstīt līgumu nākamnedēļ paredzētajā Viļņas samitā. Kā iepriekš brīdinājušas amatpersonas, ja tas netiks izdarīts Viļņas samitā, process var ievilkties uz vairākiem gadiem.

Ukrainas parlaments pirms tam ceturtdien neatbalstīja nevienu no sešiem likumprojektiem, kas ļautu notiesātajai ekspremjerei Jūlijai Timošenko doties ārstēties uz ārvalstīm. Šāda likumprojekta pieņemšana ir viena no galvenajām Briseles prasībām, kas Kijevai izvirzīta, lai 28. un 29.novembrī Viļņā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Ukrainai būtu iespēja ar ES parakstīt asociācijas līgumu.

Valdības lēmumā teikts, ka tas pieņemts «Ukrainas nacionālās drošības garantēšanai», ņemot vērā kādas sekas tā parakstīšana atstātu uz tirdzniecības apjomiem ar Krieviju.

Valdība norāda uz nepieciešamību «atjaunot zaudētos tirdzniecības apjomus ar Krieviju».

Līdz ar līguma parakstīšanu Ukrainas eksportam tiktu pavērti ES tirgi, turklāt tas arī iezīmētu izšķirošu Ukrainas pagriezienu Rietumu virzienā.