Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Londonā mājā atrod sievietes, kas turētas gūstā vairāk nekā 30 gadus

Londonā likumsargi kādā mājā atraduši trīs sievietes, kas,iespējams, turētas gūstā vairāk nekā 30 gadus. Tiek ziņots, ka saistībā ar noziegumu aizturēti divi cilvēki.

Britu mediji vēsta, ka aizturēts ir pāris – sieviete un vīrietis – abi 67 gadus veci. Policisti atbrīvojuši 69 gadus vecu malajieti, 57 gadus vecu īrieti, kā arī 30 gadus vecu britu sievieti.

Pašreizējā informācija liecina, ka likumsargi sievietes atraduši, veicot vērienīgu izmeklēšanu saistībā ar cilvēku paverdzināšanu. Tāpat esot saņemta informācija no kādas labdarības organizācijas, kas informējusi par māju Londonas dienvidos, kur, iespējams, ieslodzīti cilvēki.

Viena no sievietēm apgalvo, ka paverdzināta jau vairāk nekā 30 gadus, bet par pārējo divu sieviešu turēšanu gūstā pagaidām precīzu ziņu nav.

Policija norāda, ka cietušās sievietes nogādātas drošā vietā.

Tiesībsargus informēja labdarības organizācija «Freedom Charity», kas saņēma zvanu no sievietes, kura apgalvoja, ka ilgāk nekā 30 gadus pret pašas gribu turēta kādā mājā Londonā.

Sieviete sazinājusies ar labdarības organizāciju pēc tam, kad televīzijā redzējusi dokumentālo filmu par tās darbu, atklāja policija.

Raksturojot sieviešu stāvokli, «Freedom Charity» dibinātāja Aneta Prema norādīja, ka viņas saskārušās ar barbarisku izturēšanos un viņu atbrīvošana ir «pārsteidzošs stāsts».

«Būtībā runa ir par mājas verdzību,» intervijā telekanālam «Sky News» norādīja Prema, piebilstot, ka neviens negaida, ka kas tāds notiks Londonā 2013.gadā.

Prema pieļauj, ka sievietes cietušas no fiziskas vardarbības, bet par seksuālu vardarbību pagaidām nav ziņojušas.

Pagaidām viss liecina, ka mājā dzīvojis tikai arestētais pāris un trīs paverdzinātās sievietes.

«Sievietes bija pilnīgās šausmās no šiem cilvēkiem,» norādīja «Freedom Charity» dibinātāja.

«Es nedomāju, ka kaimiņi kaut ko par to visu zināja. Es domāju, ka jūs to raksturotu kā parastu māju parastā ielā (..). Es vienkārši nespēju ticēt, ka cilvēciskas būtnes var viena pret otru izturēties šādā veidā,» viņa piebilda.

Prema atklāja, ka sievietes visas kopā nogādātas drošā vietā, kur jūtas labi, ņemot vērā pārdzīvoto.

Sievietēm tiks sniegta palīdzība un atbalsts, un Prema pauda cerību, ka nākotnē viņas spēs dzīvot laimīgu un piepildītu dzīvi, ja vien spēs pārvarēt šo traumu.