Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izbeidz vienu no disciplinārlietām pret Strīķi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks pēc disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas slēdzienā norādītās rekomendācijas nolēmis izbeigt vienu no disciplinārlietām pret savu vietnieci Jutu Strīķi, aģentūru LETA informēja KNAB.

Šādu lēmumu Streļčenoks pieņēmis, jo iestājies noilgums personas saukšanai pie disciplināratbildības.

Disciplinārlieta tika ierosināta 17.oktobrī, jo nav izpildīts KNAB priekšnieka 2012.gada 17.maija rīkojumā «Par pusgada un gada atskaiti» dotie uzdevumi un nav iesniegtas minētajā rīkojumā noteiktās atskaites par paveikto, proti, atskaite par 2012.gada pirmo pusgadu, atskaite par 2012.gadu un atskaite par 2013.gada pirmo pusgadu.

Izveidotā disciplinārlietas izmeklēšanas komisija pēc lietas apstākļu izvērtēšanas, konstatēja, ka ierosinātā disciplinārlieta ir izbeidzama, jo pagājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma noteiktais procesuālais termiņš Strīķes saukšanai pie disciplināratbildības.

Pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas slēdzienu, KNAB priekšnieks 20.novembrī pieņēma lēmumu par disciplinārlietas izbeigšanu, jo ir iestājies noilgums personas saukšanai pie disciplināratbildības.

Ņemot vērā to, ka Strīķe joprojām nav iesniegusi atskaites par paveikto, viņai ar KNAB priekšnieka rīkojumu ir uzdots līdz šā gada 22.novembrim iesniegt atskaiti par paveikto 2013.gada pusgadā.

Jau ziņots, ka līdz 12.decembrim pagarināta izmeklēšana citā pret Strīķi ierosinātā disciplinārlietā. Šī disciplinārlieta tika ierosināta 13.augustā un jau vairākas reizes pagarināta.

Disciplinārlieta ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta kāda izmeklētāja.

Streļčenoks uzskata, ka Strīķe veikusi darbības, kas liecina par iespējamu amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi, veicot darbības pretēji iestādes interesēm, nav ievērojusi darba tiesiskās attiecības reglamentējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes procesus reglamentējošos normatīvos aktus.

Saskaņā ar noteikumiem disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš ir viens mēnesis, tomēr pēc komisijas motivēta lūguma KNAB priekšnieks izmeklēšanas termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem, bet gadījumā, ja nepieciešama ilgstoša faktu konstatācija, KNAB priekšnieks termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par gadu.

KNAB likums nosaka, ka biroja amatpersonai par disciplinārpārkāpumu var piemērot šādus disciplinārsodus - piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai atbrīvošanu no amata.

Biroja priekšnieks disciplinārsodu uzliek desmit dienu laikā no dienesta pārbaudes pabeigšanas dienas.

Lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu var pārsūdzēt tiesā mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Strīķe pārkāpumus noliedz.

Ziņots arī, ka KNAB jau ilgāku laiku pastāv nesaskaņas starp KNAB darbiniekiem un Streļčenoku.