Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janukovičs: Timošenko atbrīvošana no ieslodzījuma nav iespējama

Ukrainas ekspremjeres Jūlijas Timošenko atbrīvošana no ieslodzījuma nav iespējama, ceturtdien paziņoja prezidents Viktors Janukovičs, šādi izsakoties par situāciju Kijevā, kur parlamentam nav izdevies pieņemt likumprojektu, kas Timošenko ļautu doties ārstēties uz ārzemēm.

Vienlaikus kļuvis zināms, ka Ukraina aptur darbu pie Eiropas Savienības (ES) asociācijas līguma.

«Atlaist nav iespējams, jo tam ir jāatbilst Ukrainas likumdošanai un mums kā demokrātiskai valstij ir jāievēro likuma normas,» sacīja Janukovičs.

Paužot šādu nostāju, prezidents atbildēja uz preses konferencē Austrijā uzdoto jautājumu, kad Timošenko iznāks brīvībā.

Timošenko lietas atrisinājums ir viena no galvenajām Briseles prasībām Ukrainai, kas bija cerējusi vēl šomēnes samitā Viļņā parakstīt ES asociācijas līgumu.

Tas, ka Timošenko nevar doties ārstēties uz ārzemēm vai iznākt brīvībā, nedrīkst izjaukt Kijevas eirointegrācijas plānus, norādīja prezidents.

«Mēs nebaidāmies no grūtībām, un mēs iesim pa eirointegrācijas ceļu,» uzsvēra Janukovičs.

Tomēr Ukrainas valdība nolēmusi apturēt ES asociācijas līguma parakstīšanas sagatavošanās procesu.

Ukrainas valdības mājaslapā izvietotajā lēmumā uzdots «apturēt ES un Ukrainas asociācijas līguma sagatavošanas procesu».

Ukrainas valdības ceturtdienas lēmums faktiski likvidē iespējas parakstīt līgumu nākamnedēļ paredzētajā Viļņas samitā. Kā iepriekš brīdinājušas amatpersonas, ja tas netiks izdarīts Viļņas samitā, process var ievilkties uz vairākiem gadiem.

Ukrainas parlaments pirms tam ceturtdien neatbalstīja nevienu no sešiem likumprojektiem, kas ļautu notiesātajai ekspremjerei Jūlijai Timošenko doties ārstēties uz ārvalstīm. Šāda likumprojekta pieņemšana ir viena no galvenajām Briseles prasībām, kas Kijevai izvirzīta, lai 28. un 29.novembrī Viļņā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Ukrainai būtu iespēja ar ES parakstīt asociācijas līgumu.

Valdības lēmumā teikts, ka tas pieņemts «Ukrainas nacionālās drošības garantēšanai», ņemot vērā, kādas sekas tā parakstīšana atstātu uz tirdzniecības apjomiem ar Krieviju.

Valdība norāda uz nepieciešamību «atjaunot zaudētos tirdzniecības apjomus ar Krieviju».

Līdz ar līguma parakstīšanu Ukrainas eksportam tiktu pavērti ES tirgi, turklāt tas arī iezīmētu izšķirošu Ukrainas pagriezienu Rietumu virzienā.