Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sūtnis: Ukrainas un ES asociācijas līgums Viļņas samitā netiks parakstīts

Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) asociācijas līgums 28. un 29.novembrī Viļņā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā netiks parakstīts, ceturtdien paziņoja Eiropas Parlamenta īpašais sūtnis Aleksandrs Kvasņevskis.

«Līgums Viļņā netiks parakstīts,» aģentūrai PAP Ukrainas galvaspilsētā Kijevā pavēstīja Kvasņevskis. «Mūsu misija ir beigusies. Žēl, ka tā nebeidzās ar līguma parakstīšanu. Tas ir Ukrainas, nevis Eiropas lēmums.»

Ņemot vērā jaunāko notikumu attīstību, ceturtdienas vakarā ieplānoto vizīti Ukrainā atcēlis bloka paplašināšanās komisārs Štefans Fīle.

Vienlaikus Fīle sazinājies ar Ukrainas opozīcijas līderiem, lai apliecinātu viņiem nemainīgās ES saistības pret valsts iedzīvotājiem un organizētu tikšanos ar viņiem nākamajā nedēļā Viļņā.

«Sadarbība ar opozīcijas partijām ir jāstiprina,» teikts Fīles biroja paziņojumā.

Fīlem piektdien bija paredzēts tikties ar amatpersonām, opozīcijas politiķiem un pilsoniskās sabiedrības līderiem.

Kā LETA jau ziņoja, Ukrainas valdība ceturtdien nolēma apturēt ES asociācijas līguma parakstīšanas sagatavošanas procesu.

Ukrainas valdības ceturtdienas lēmums faktiski likvidēja iespējas parakstīt līgumu nākamnedēļ paredzētajā Viļņas samitā. Kā iepriekš brīdinājušas amatpersonas, ja tas netiks izdarīts Viļņas samitā, process var ievilkties uz vairākiem gadiem.

Ukrainas parlaments pirms tam ceturtdien neatbalstīja nevienu no sešiem likumprojektiem, kas ļautu notiesātajai ekspremjerei Jūlijai Timošenko doties ārstēties uz ārvalstīm. Šāda likumprojekta pieņemšana ir viena no galvenajām Briseles prasībām, kas Kijevai izvirzīta, lai 28. un 29.novembrī Viļņā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Ukrainai būtu iespēja ar ES parakstīt asociācijas līgumu.

Valdības lēmumā teikts, ka tas pieņemts «Ukrainas nacionālās drošības garantēšanai», ņemot vērā, kādas sekas tā parakstīšana atstātu uz tirdzniecības apjomiem ar Krieviju.

Valdība norāda uz nepieciešamību «atjaunot zaudētos tirdzniecības apjomus ar Krieviju».

Līdz ar līguma parakstīšanu Ukrainas eksportam tiktu pavērti ES tirgi, turklāt tas arī iezīmētu izšķirošu Ukrainas pagriezienu Rietumu virzienā.