Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz «Maxima» jumta tika veidots dārzs

Veikals «Maxima» Priedaines ielā Zolitūdē, kur šodien iebruka jumts, paņemot pēc pašreizējās informācijas divu cilvēku dzīvības, bija daļa no būvniecības projekta, kura ietvaros uz tirdzniecības centra jumta bija paredzēts veidot dārzu, liecina interneta vietnē «www.a4d.lv» pieejamā informācija par projektu.

Kā liecina interneta vietnē «www.a4d.lv» pieejamā informācija, celtniecības darbus šeit veica celtniecības firma «Re&RE».

Uz iepirkšanās centra jumta tika veidots jumta dārzs ar intensīviem stādījumiem blakus plānotās daudzstāvu dzīvojamās ēkas iedzīvotāju atpūtas vajadzībām, kam var piekļūt no dzīvojamās ēkas kāpņu telpām. Jumta dārza centrālā atpūtas vieta bija ieplānots elipses veida koka klājs ar soliem. Pārējā teritorijā projektētas četras mazākas atpūtas vietas, ko savstarpēji savieno betona bruģakmens celiņš.

Ekspluatējamā jumta daļā tika paredzēta apzaļumota nogāze ar kokiem apbērtās kastēs un dekoratīvajiem stādījumiem kastēs, horizontālajās daļās paredzēts sēts zāliens ar speciāla substrāta kārtu, nogāzēs paredzēti zemsedzes augi.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās neoficiālas informācijas, šodien uz veikala «Maxima» jumta tika veikti apzaļumošanas darbi.

Arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks LNT ziņām norādīja, ka vairāk nekā pirms diviem gadiem celtā veikala jumts visticamāk iebrucis tāpēc, ka «uz jumta veidota atpūtas zona vai ziemas dārzs, un iebrūkot tam, iebrucis viss veikala jumts».

Ameriks pieļāva, ka traģēdijā varētu būt vainojama nepareiza ēkas ekspluatēšana, tas tiks skaidrots pēc glābšanas darbu beigām.

Ameriks norādīja, ka projektu pasūtījusi kāda privāta kompānija un pagaidām viņa rīcība nav informācijas, kura kompānija veikusi būvdarbus.

Kā vēsta LNT ziņas, «Maxima» veikals tika atklāts 2011.gada 3.novembrī. Tas bija iecerēts kā pilnīgi jauna koncepta «Maxima» lielveikals. Veikala darbiniekiem bija izstrādāti formastērpi, kurus bija veidojušas pazīstamās latviešu dizaineres Baiba Ripa un Agita Klauss.

Bija iecerēts - ja jaunā koncepta lielveikals apmeklētājiem un darbiniekiem patiks un ekonomiskā situācija būs labvēlīga, bija plānots šāda koncepta lielveikalus ieviest ne tikai Latvijā, bet arī «Maxima» lielveikalos Lietuvā un Igaunijā. Tirdzniecības centrs Zolitūdē ir pirmais jaunā koncepta lielveikals Latvijā. Jaunā koncepta ieviešanā tika investēti 1,16 miljoni eiro. Tirdzniecības zāles platība bija 2503 kvadrātmetri. Lielveikala kopējā platība - 4549 kvadrātmetri.

Šajās pašās telpās līdzās «Maxima» veikalam atradās arī ķīmiskā tīrītava, vairāku banku norēķinu centri, skaistumkopšanas salons, valūtas maiņas punkts, zooveikals un citas tirdzniecības vietas.

Būvnieki Latvijas Televīzijai apgalvojuši, ka visi darbi notikuši saskaņā ar likumdošanu. Savukārt aculiecinieki Latvijas Televīzijai stāstījuši, ka uz jumta vestas, iespējams, pat vairākas tonnas smilšu vai melnzemes, kas pēc viņu domām lietū samirkušas, tāpēc kļuvušas smagas, un tāpēc arī jumts iebrucis.Smilšu kaudzes arī redzamas blakus veikalam. Jāatgādina, ka oficiālas informācijas par traģēdijas iemesliem joprojām nav.

Būvkompānija aģentūrai BNS noraidījusi nekvalitatīvu būvdarbu veikšanu ēkā, kurā ceturtdienas vakarā iebruka «Maxima» veikala jumts.

«RE&RE» pārstāve Mārīte Straume aģentūrai BNS pastāstīja, ka pagaidām nav zināms, kas ir izraisījis ēkas, kurā atrodas «Maxima» veikals, jumta iebrukšanu, taču viņa noraidīja iespēju, ka ēkā būvdarbi ir veikti nekvalitatīvi. «Šajā gadījumā nav pamata runāt par nekvalitatīvi veiktiem būvdarbiem, jo projekts tika stingri uzraudzīts,» sacīja Straume.

Viņa arī noraidīja izskanējušo viedokli, ka ēkas jumta iebrukumu izraisījusi ziemas dārza veidošana uz veikala ēkas jumta. «Uz veikala jumta netiek veidots ziemas dārzs. Tur tiek veidots tā sauktais zaļais jumts. Taču jāatzīmē, ka šajā gadījumā tiek izmantotas nevis smiltis, bet gan speciāls atvieglots substrāts,» sacīja Straume.