Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aculiecinieki šokā par notikušo; daudzi nespēj nosaukt savu vārdu; ziņo par skaņām pirms traģēdijas

Daudzi aculiecinieki, kas traģēdijas brīdī bija notikuma vietā, ir šoka stāvokli, daudzi nespēj nosaukt savu vārdu, tāpēc tie, kuriem šobrīd arī nav informācijas par saviem tuviniekiem, kas varēja būt veikalā traģēdijas brīdī, tiek aicināti nekrist panikā.

Latvijas Televīzija vēsta, ka daudzi traģēdijā klātesošie nespēj atrast savus mobilos telefonus, lai sazinātos ar saviem tuviniekiem un pateiktu, ka viss ir kārtībā.Latvijas Televīzijas žurnāliste Solvita Denisa stāsta, ka pati bijusi lieciniece tam, ka kāda cietusī policijai nespēja nosaukt savu vārdu.

LNT ziņas vēsta, ka ap traģēdijas vietu pulcējas simtiem cilvēku. Cilvēki pulcējas apkārt norobežotajai veikala teritorijai, šeit sastopami arī cilvēki, kas par mata tiesu izglābušies no traģēdijas.

Aculieciniece Laura, kura izglābās, stāsta, ka iegruvums noticis pēkšņi un negaidīti. Sieviete LNT ziņām apliecina, ka veikalā nogruvuma brīdī bija vairāki desmiti cilvēku, kas nepaspēja no tā tikt laukā.

«Paldies dievam biju piecu soļu attālumā no izejas durvīm.Es nezinu, kas notika - visi apkārt saka, ka tas bija sprādziens, bet es nezinu, vai tas bija sprādziens,» stāsta Laura. «No visām malām viss bruka - no griestiem, no sienām.. un tu nesaproti, vai mesties pie zemes vai skriet uz izeju, izeja bija nobloķējusies, priekšā bija sakritušas plastmasas.Cilvēki ar kājām izdauzīja mazus gabaliņus, pa kuriem izglābties. Tās, kasieres, kas bija iekšā, es neprognozēju, kas tur iekšā notiek, viņas sēdēja krēslos...» stāsta Laura.

Kāda cita aculieciniece , kurai bija izdevies pietuvoties traģēdijas vietai un aprunāties ar glābējiem, Latvijas Televīzijai pastāstījusi, ka veikala iekšpusē valdot absolūts klusums, tāpēc ļoti iespējams, ka cietušo un bojā gājušo skaits būs krietni lielāks.

Savukārt aģentūrai LETA aculiecinieki pastāstījuši, ka pirms traģēdijas veikalā «Maxima» dzirdētas aizdomīgas skaņas no ēkas konstrukcijām, turklāt atskanējuši arī trauksmes signalizācijai līdzīgi brīdinājumi, uz kuriem neviens nav īpaši reaģējis.

Notikuma vietā esošie cilvēki ir neizpratnē un nezina, kur vērsties, lai noskaidrotu, vai ar viņu tuviniekiem viss kārtībā. Dienesti plašsaziņas līdzekļus informē, ka iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442, lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā.

Angelina, kurai mamma bija devusies iepirkties uz veikalu, ir nepatīkami pārsteigta par policijas attieksmi. Viņa aģentūrai LETA stāstīja, ka policisti neesot izrādījuši interesi palīdzēt, neraugoties uz to, ka viņas māte, visticamāk, atrodas sagruvušajā veikalā. Angelina pastāstīja, ka mamma bija devusies uz veikalu iegādāties pārtiku ģimenei, pie veikala ir redzama viņas automašīna, taču telefons ir izslēgts.

Lūgti noskaidrot mammas stāvokli, policisti aicinājuši Angelinu vērsties glābšanas dienestā. Pagaidām meitenei par mammas likteni nekas nav zināms, un viņa arī netiek laista norobežotajā teritorijā.

Kā stāsta aculiecinieki, pirmais nogruvums esot noticis virs veikala kasēm. Informācija par negadījuma iemesliem ir skopa. Sākotnēji neoficiāli tika pieļauts, ka noticis gāzes katla sprādziens, taču vēlāk tika minēts, ka traģēdija saistāma ar ēkas jumta apzaļumošanas darbiem. Neviena no šīm versijām pagaidām nav apstiprinājusies.