Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Negadījuma vietā lielveikalā «Maxima» darbu sāks trīs ceļamkrāni

Daļēji sagruvušā lielveikala «Maxima» teritorijā darbu sāks trīs ceļamkrāni, lai paceltu sabrukušās ēkas konstrukcijas, notikuma vietā uzzināja aģentūra LETA.

Ceļamkrāni iesaistīti, lai ar to palīdzību varētu tikt klāt gruvešos iesprostotajiem, lai gan pagaidām jaunākas informācijas par izglābtajiem neesot.

Jau ziņots, ka negadījumā, kas šovakar notika Zolitūdē, lielveikalā «Maxima», cietuši vairāki desmiti cilvēku, no kuriem slimnīcās nogādāti 22.

Pēc jaunākās informācijas, hospitalizēti 22 nelaimē cietušie cilvēki, vairākiem palīdzība arī tika sniegta uz vietas, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Cilvēkiem ir konstatētas dažādas traumas, tostarp ļoti smagas, kā arī salīdzinoši vieglākas. Cietušie guvuši kaulu lūzumus, politraumas, galvas traumas u.c.

Cilvēki tiek nogādāti Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas 2.slimnīcā, kā arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Starp cietušajiem ir arī viens bērns, kurš nogādāts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Lai uzzinātu par tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442.

Jau ziņots, ka negadījumā, kas šovakar notika Zolitūdē, lielveikalā «Maxima», gājuši bojā četri cilvēki, viens no viņiem ir ugunsdzēsējs.

Saskaņā ar amatpersonu sniegto jaunāko informāciju traģēdijā cietuši 27 cilvēki. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Normunds Plēgermanis žurnālistiem sacīja, ka starp cietušajiem ir arī septiņi ugunsdzēsēji.

Plēgermanis žurnālistiem atzina, ka pussabrukušajā veikalā strādāt ir ļoti bīstami un patlaban ēkas iekšpusē glābšanas darbi nenotiek, tie notiek tikai ārpusē.

Ēkas iekšienē patlaban varētu būt iesprostoti vēl apmēram 30 cilvēki, pieļāva Plēgermanis.

Glābējiem patlaban nav precīzas informācijas par to, cik cilvēku vēl varētu būt iesprostoti gruvešos, taču aptuvenais viņu skaits varētu būt ap 30. Glābēji arī cenšas noskaidrot, cik veikala darbinieki bijuši telpās.

Plēgermanis neizslēdza iespēju, ka tuvākajā laikā varētu sekot jauni nogruvumi.

Notikušās traģēdijas iemesli pagaidām nav zināmi. Visi spēki tiekot koncentrēti cilvēku glābšanai. VUGD darbiniekiem notikuma vietā tiek piegādāts ūdens.

Blakus notikuma vietai turpina kursēt sabiedriskais transports, taču privātajiem transportlīdzekļiem tuvējās ielas ir slēgtas, novēroja aģentūra LETA.