Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kozlovskis: Ir problēmas būvniecības procesa uzraudzībā

Latvijā acīmredzami ir problēmas būvniecības procesa uzraudzībā, šovakar tiešraidē no Zolitūdē sagruvušā llielveikala «Maxima» vietas telekompānijai LNT sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pēc viņa teiktā, par to tiks diskutēts rīt krīzes vadības padomes sēdē.

Kā ziņots, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), iepazīstoties ar situāciju, secinājis, ka resursi - cilvēki, gan tehnika - ir pietiekošā daudzumā, lai veiktu nepieciešamos glābšanas darbus. Jautāts, vai ir nepieciešams izvērtēt līdzīgu ēku drošumu, premjers atzina, ka tādu iespēju neizslēdz, ja atklāsies, ka pie vainas ir būvniecības normatīvu neievērošana.

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu un izmeklēšanu par Zolitūdē notikušo negadījumu. Kriminālprocess sākts par iespējamu Krimināllikuma 239.panta 2.daļā paredzētu noziedzīgu nodarījumu - par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. Attiecīgajā panta daļā ir runa par celtņu, tiltu, ceļu pārvadu un citu būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa un ja tas izraisījis smagas sekas. Par šādu nodarījumu saskaņā ar Krimināllikumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Negadījumā gājuši bojā četri cilvēki, viens no viņiem ir ugunsdzēsējs. Saskaņā ar jaunāko informāciju nelaimē cietuši 30 cilvēki.

Informācija par negadījuma iemesliem ir skopa. Tiek minēts, ka traģēdiju izraisīja ēkas jumta apzaļumošanas darbi, kuru dēļ jumts iebruka. Šī versija pagaidām nav oficiāli apstiprināta. Notiek izmeklēšana.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis Rīgas pilsētas būvvaldei sākt ārpuskārtas pārbaudi visos objektos, kurus pašlaik būvē SIA «Re&Re», jo tieši šis uzņēmums veica sabrukušā veikala «Maxima» būvdarbus, aģentūru LETA informēja Ušakova preses sekretāre Olga Proskurova.