Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sagruvušā veikala būvnieki, arhitekti un attīstītāji sākuši skaidrot nelaimes iemeslus

Ceturtdien Rīgā, Zolitūdē traģisko avāriju piedzīvojušā lielveikala «Maxima» būvniecībā iesaistītie uzņēmumi uzsākuši noskaidrot pirms diviem gadiem ekspluatācijā nodotās būves katastrofas iemeslus, kurā dzīvību zaudējuši pagaidām seši cilvēki, aģentūrai BNS pavēstīja ēkas būvnieku «Re&Re» pārstāve Mārīte Straume.

Viņa norādīja, lai pēc iespējas ātrāk sniegtu atbildes par notikušā patiesajiem cēloņiem, piektdien plkst. 10.00 tiek sasaukta būvniecībā iesaistīto kompāniju vadības grupa, kas sastāv no ēkas īpašnieka un attīstītāja «Homburg Group», būvuzraudzības kompānijas «CMConsulting», arhitektūras firmas «Kubs» , būvkonstruktoru biroja «HND Grupa» un būvniecības uzņēmuma «RE&RE».

Vadības grupas uzdevums ir noskaidrot notikušā iemeslus. Iespējams, tiks lemts par papildu neatkarīgu ekspertu piesaisti.

Uzņēmumi izsaka visdziļāko līdzjūtību lielveikala «Maxima» traģiskajā nelaimē bojāgājušo tuviniekiem un domās esam kopā ar cietušo piederīgajiem.

Piektdien, 22. novembrī, dienas laikā masu mediji tiks informēti par atbildīgo būvinženieru viedokli par traģiskā notikuma iespējamajiem cēloņiem un turpmāko rīcību seku novēršanai.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka ceturtdienas pievakarē Zolitūdē sabruka pirms diviem gadiem ekspluatācijā nodotā lielveikala «Maxima» ēka. Sākotnējā informācija liecina, ka nelaimes iemesls varētu būt apzaļumotā jumta izveide, kuras rezultātā iebrucis veikala jumts, aprokot zem tā veikala apmeklētājus. Lai arī cietušos sākotnēji centās glābt turp ieradušies ugunsdzēsēji, brīdī, kad glābēji atradās ēkā, notika otrs konstrukciju nogruvums, kā rezultātā zem gruvešiem tika aprakti ugunsdzēsēji.

Pēc pēdējām ziņām nelaimē dzīvību zaudējuši seši cilvēki, tostarp divi glābēji.

Līdz šim VUGD darbinieki no drupām izcēluši jau 35 veikala apmeklētājus. 26 cietušie nogādāti slimnīcā.

Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai BNS pastāstīja, ka cietušajiem ir dažāda saguma traumas - kaulu lūzumi, krūšukurvja traumas un galvas traumas.

Glābt cietušos no drupām palīgā devušies Valsts policijas (VP), Nacionālo bruņoto spēku (NBS), pārstāvji.

Šobrīd glābēji ar ceļamkrāniem mēģina uzmanīgi izkustināt nogruvušās veikala jumta konstrukcijas, lai sasniegtu citus cietušos.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus, kuri vēlas interesēties par, iespējams, nelaimē cietušajiem tuviniekiem zvanīt uz tālruņiem 67337813 un 25617442.

Tirdzniecības kompleksu, kurā telpas izmantoja «Maxima» attīstījis uzņēmums «Homburg», bet būvējusi būvkompānija RE&RE. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē. Minētā ēka saņēmusi arī gada balvu arhitektūrā.

Lai arī Valsts policija par minēto negadījumu ierosinājusi krimināllietu un pagaidām par avārijas iemesliem nerunā, iespējams, ka tā notikusi laikā, kad uz ēkas jumta notikusi apzaļumotā jumta izveide.