Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mediķi cīnās par vairāku cilvēku dzīvībām

Slimnīcās no sagruvušā lielveikala «Maxima» līdz šim Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki nogādājuši 28 cietušos, bet ir daži cietušie, kas slimnīcās ieradušies paši. 

Kā Latvijas Radio sacīja NMPD pārstāve Ilze Bukša, cietušo traumas ir dažādas, vairāki cilvēki ir cietuši ļoti smagi un par viņu dzīvībām cīnās mediķi. «Traumas ir ļoti nopietnas. Par daudzu cilvēku dzīvībām turpina cīnīties mediķi,» sacīja Bukša.

Viņa aicināja cilvēkus sekot līdzi Valsts asinsdonoru centra informācijai, būt aktīviem un atsaukties uz centra aicinājumiem.

Vaicāta, vai tā ir taisnība, ka cietušajiem slimnīcās prasīta nauda, Bukša norādīja, ka NMPD neatliekamā palīdzība, kā arī nogādāšana slimnīcā ir bezmaksas. Viņa pieļāva, ka, iespējams, dažiem cilvēkiem bijušas vieglas traumas un atsevišķās slimnīcās ir prasīts veikt pacientu iemaksu, bet tas tad jākomentē pašām slimnīcām.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele Latvijas Radio sacīja, ka ugunsdzēsēji visas nakts laikā atbrīvojuši notikuma vietu, darot to rūpīgi - gabaliņu pa gabaliņam, cenšoties atbrīvot pēc iespējas vairāk cilvēku, kas vēl palikuši zem gruvešiem.

«Darbu vēl ir daudz,» sacīja Šembele, norādot, ka precīzu platību nevar nosaukt, jo darbi notiek no visām pusēm, izvērtējot konstrukciju novietojumu, lai neradītu vēl lielāku sabrukumu.

Šembele norādīja, ka VUGD izdevies apzināt visus savus ugunsdzēsējus, tāpēc, visticamāk, zem drupām vairs neviena nav. Bilance gan ir skarba - trīs bojāgājušie un astoņi cietušie.

Viņa neprognozēja, cik ilgi turpināsies darbi notikuma vietā, piebilstot: «Cik laika būs vajadzīgs, tik arī veltīsim.»