Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Žurnāls: Vācija kļuvusi par ietekmīgāko «maigo varu»

 Ikgadējā žurnāla «Monocle» rangu tabulā Vācija ierindojusies pirmajā vietā kā pasaulē ietekmīgākā «maigā vara», ar saviem sasniegumiem ekonomikā, kultūrā un sportā apsteidzot Lielbritāniju un ASV.

Kopumā «Monocle» reitingā, kas sagatavots ar Lielbritānijas labdarības organizācijas «Institute for Government» atbalstu, vērtētas 30 valstis, kuras «piesaista visvairāk citu nāciju atzinību ar kultūru, sportu, virtuvi, dizainu, diplomātiju un pārējo».

«Merkeli var atainot kā stingru uzraudzi, taču, šķiet, viņai vai vismaz viņas vadītajai valstij ir arī maigāka puse,» raksta žurnāls, uzsverot, ka Vācijas «maigās varas» pieaugums nav nekāds pārsteigums.

«Valsts tradicionāli bijusi izcila savu ideju, vērtību un mērķu īstenošanā, izmantojot diplomātijas, kultūras un ekonomikas instrumentus,» norāda «Monocle». «Mierīgi un labi darot vienkāršas lietas, tā ir valsts, kas kļuvusi par pasaules lielvaru, un mēs pārējie ar to varam sadzīvot.»

Saprotams, ka vāciešus satrauc dominējošas lielvalsts tēls, kāds atkal par viņiem radies ārvalstīs, atzīst žurnāls, taču uzsver, ka citos tam nevajadzētu radīt satraukumu.

Otrajā vietā «Monocle» rangu tabulā ierindojusies Lielbritānija, kam seko ASV.