Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policijai ir trīs versijas par traģēdiju Zolitūdē

Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas, šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu. «Vai tas nebija par iemeslu pārāk lielam smagumam, kas bija uz šī jumta,» par trešo versiju uzsvēra VP priekšnieks.

Patlaban policija veic aktīvu izmeklēšanas darbu, aptaujā lieciniekus, cietušos un kriminālprocesā tiks nozīmētas ekspertīzes. Tāpat ekspertīžu veikšanā netiek izslēgta iespēja piesaistīt arī ārvalstu speciālistus. Tāpat tiek pratinātas personas, kuru pienākumos ietilpa atbildība par būvobjekta uzraudzību.

Policijai ir informēta, ka pirms traģēdijas iedarbojusies ugunsdrošības signalizācija, bet tas vēl jāpārbauda. «Policijai jānoskaidro, vai šī trauksme nav bijusi cēloņsakarībā ar ēkas sabrukšanu,» uzsvēra VP priekšnieks.

Vaicāts, vai drīzumā varētu sekot personu aizturēšanas, Ķuzis atbildēja: «Pratināšanas joprojām notiek, un, saņemot pietiekošus izmeklēšanas faktus un informāciju, kas varētu kļūt par pamatu ļaunprātībai vai bezdarbībai, policija «pieņems kriminālprocesuālos mērus»».

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās atrasti vairāk nekā 30 bojāgājušie. Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA pastāstīja, ka līdz plkst.8 apkopotā informācija liecina, ka no negadījuma vietas kopumā bija hospitalizēti 28 cilvēki, bet septiņiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA teica, ka hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas un pēc tam darbu turpināja.