Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Raidījums «Runā Rīga» meklēs atbildes, kādēļ Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta

Viens no «Runā Rīga» vadītājiem - dramaturgs, fitnesa treneris un režisors Kārlis Anitens komentē: «Skatītājiem šo raidījumu vajadzētu skatīties tādēļ, lai ikviens nākamgad varētu atbildēt uz vienkāršu jautājumu – kādēļ Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta? Mums jāizskauž atbildes nezinu. Tāpēc mēs esam, lai cilvēki uzzinātu - viegli un nepiespiesti, bet uzzinātu, jo zināšanas ir viens no nācijas kultūras un mākslas attīstības pamatelementiem.»

Jaunā raidījuma «Runā Rīga» tēmu loks ir plašs: mākslas notikumi, festivāli, dzeja, arhitektūra, dejas un koru tradīcijas, muzeji, kino un animācija. Rīga nav tikai kultūras, tā ir arī sporta pilsēta - hokejs, basketbols, motosports jau sen iekarojuši līdzjutēju sirdis. Rīga ir arī attīstības pilsēta – zinātne, medicīnas sasniegumi, augstskolas, ražotnes, sabiedriskais transports un veloceliņu tīkls. Rīga ik dienu uzņem gan viesus, gan tās pamatiedzīvotājus, kuri apmeklē tirgu, dažādās kafejnīcas, ostu, Daugavu, baznīcas, zoodārzu un pilsētas parkus. Vārdu sakot – jaunais raidījums «Runā Rīga» ir domāts ikvienam, kurš vēlas noskaidrot Rīgas burvības noslēpumu.

TV3 arhīvā

Rīga un gaisma. Raidījuma nākamās tēmas pieturpunkti.

  • Aizdedzam eletrisko spuldzi caur sevi, raidījuma vadītājs viesojas Atomfizikas un spektraskopijas institūtā.
  • Par gaismas un tumsas smalkumiem tiks taujāts ''Staro Rīga'' un ''Rīga 2014'' logotipa un stila grāmatas autors – Egīls Mednis.
  • Vai Tu zināji, ka leģendārajai Rīgas laternai jau 150 gadu un kāda tai saistība ar gāzi?
  • Kāds ir Rīgas galvenā slēdža noslēpums un kas aiz tā slēpjas?
  • Kā radās ideja par Staro Rīga festivālu?
  • Kad Gaismas pilij būs nepieciešams grāmatu draugu ķēdes maģiskais spēks?
  • Ko mēs vēl nezinām par Pēterbaznīcas zudušo skaistumu?

Skatieties raidījumu piektdien, 22.novembrī plkst. 18:25 TV3 kanālā.