Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Traģiskajā nelaimē cietuši un bojā gājuši daudzu Rīgas skolēnu vecāki

Traģiskajā nelaimē lielveikalā «Maxima» cietuši un bojā gājuši daudzu Rīgas skolēnu vecāki, šodien valdības ārkārtas sēdē ziņoja izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, Izglītības un zinātnes ministrija turpina apkopot jaunāko informāciju, kas nemitīgi mainās. Pēc pašlaik apkopotās informācijas Zolitūdes ģimnāzijā vienam bērnam gājusi bojā mamma, savukārt citam gājis bojā tēvs, bet māte vēl nav atrasta. Vairākiem bērniem vecāki joprojām nav atrasti.

Līdz šim nav atrasta kāda daudzbērnu ģimenes māte, kuras bērni mācās Rīgas 53.vidusskolā.

Ziemeļvalstu ģimnāzijā kādam bērnam gājis bojā tēvs un māte. Vairākiem bērniem vecāki esot slimnīcā. Kādai 2.klases skolniecei joprojām nav atrasta māte.

Izglītības un zinātnes ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību Rīgā, Zolitūdē, lielveikalā «Maxima» notikušajā traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem. «Domās esam kopā ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Zolitūdes ģimnāzijas un Rīgas 53.vidusskolas kolektīviem, skolēniem un viņu tuviniekiem,» aģentūrai LETA pauda ministra padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna-Ozola.

Kā šodien Ministru kabineta ārkārtas sēdē informēja Labklājības ministrija, tad Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija apzina skolas un bērnudārzus, lai noskaidrotu, cik bērniem ir nepieciešama palīdzība. Ir apzinātas audžuģimenes, kas var uzņemt pie sevis bērnus, kuru vecāki ir cietuši vai gājuši bojā.

Jau ziņots, ka Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās atrasti jau 33 bojāgājušie, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Kā ziņots, Zolitūdes lielveikala drupās aprakto cilvēku skaits pagaidām nav zināms. Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere, ugunsdzēsējiem ir «kādu padsmit» cilvēku telefona numuri, kuriem tiek mēģināts zvanīt, taču tiek pieļauts, ka daži no šiem cilvēkiem neatrodas veikala drupās. Glābēji ir apzinājuši visus savus darbiniekus, un ir zināms, ka drupās ugunsdzēsēju vairs nav.

Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji joprojām var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442. Bukša pastāstīja, ka šorīt zvani saņemti daudz retāk, nekā tas bija pagājušā naktī. Daudzi dienestam zvanījuši un interesējušies par asins nodošanas iespējām.