Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policijas rīcībā nonācis videoieraksts no daļēji sagruvušā lielveikala Zolitūdē

Valsts policijas ekspertu rīcībā ir nonācis videonovērošanas ieraksts no daļēji sagruvušā lielveikala «Maxima», Zolitūdē, šodien valdības ārkārtas sēdē klātesošajiem paziņoja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš klāstīja, ka eksperti ir sākuši darbu ar videonovērošanas sistēmas ierakstu, kas dos iespēju pilnībā pārliecināties par notikumu secību - kā viss sācies, kādi ir bijuši iespējamie nelaimes cēloņi.

Šodien arī sākta vietas apskate, iesaistot būvniecības speciālistus no Rīgas Tehniskās universitātes. Ar viņu palīdzību tiks ievākti visi iespējamie paraugi, lai noskaidrotu, vai celtniecības materiāli atbilst būvniecības prasībām.

Jau ziņots, ka Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās atrasti jau 33 bojāgājušie, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Kā ziņots, Zolitūdes lielveikala drupās aprakto cilvēku skaits pagaidām nav zināms. Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere, ugunsdzēsējiem ir «kādu padsmit» cilvēku telefona numuri, kuriem tiek mēģināts zvanīt, taču tiek pieļauts, ka daži no šiem cilvēkiem neatrodas veikala drupās. Glābēji ir apzinājuši visus savus darbiniekus, un ir zināms, ka drupās ugunsdzēsēju vairs nav.

Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji joprojām var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442. Bukša pastāstīja, ka šorīt zvani saņemti daudz retāk, nekā tas bija pagājušā naktī. Daudzi dienestam zvanījuši un interesējušies par asins nodošanas iespējām.