Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Upuru skaits sasniedz 51: trešais asiņainākais incidents celtniecības objektos 20 gados Eiropā

Iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam Rīgā, bojā gājuši 51 cilvēks, bet vēl vairāki desmiti guvuši ievainojumus, un tas ir traģiskākais negadījums neatkarīgās Latvijas vēsturē.

Šis ir ceturtais asiņainākais incidents celtniecības objektos šajā gadā visā pasaulē un apjomīgākais Eiropā, ziņo Latvijas Radio, atsaucoties uz aģentūras AFP apkopoto informāciju. Upuru ziņā šis ir trešais lielākais incidents Eiropā pēdējo 20 gadu laikā.

Aģentūra AFP apkopojusi datus par pēdējās desmitgadēs notikušajiem traģiskākajiem negadījumiem, kad sabiedriskajām ēkām iebrukuši jumti.

2006.gada 23.februārī Krievijas galvaspilsētā Maskavā sabruka tirgus jumts 2000 kvadrātmetru platībā, kur bojā gāja 66 cilvēki un vēl 31 guva ievainojumus.

2006.gada 28.janvārī Polijā no sniega segas smaguma sabruka Čoržovas izstāžu zāles jumts, nogalinot 65 cilvēkus.

2006.gada 2.janvārī Vācijas pilsētā Bādreihenhalē no sniega segas smaguma iebruka slidotavas jumts, kur bojā gāja 15 cilvēki, no kuriem 12 bija bērni.

2005.gada 5.decembrī Krievijas pilsētā Čusovojā no sniega segas smaguma iebruka peldbaseina jumts, kas prasīja 14 cilvēku, tostarp desmit bērnu dzīvības, bet vēl vairāki desmiti guva ievainojumus.

2004.gada 23.maijā Francijā sabruka daļa no Parīzes Šarla de Golla starptautiskās lidostas termināļa jumta, nogalinot četrus cilvēkus un trīs ievainojot.

2004.gada 14.februārī no sniega segas smaguma Maskavā iebruka akvaparka «Transvaal Park» stikla kupols, negadījumā bojā ejot 28 cilvēkiem, bet vēl aptuveni 200 gūstot dažādus ievainojumus.

2001.gada 15.februārī Krievijas pilsētā Kostromā no sniega segas smaguma iebruka veikala jumts, kas prasīja sešu cilvēku dzīvības.

1994.gada 26.janvārī Francijas dienvidaustrumu pilsētā Nicā iebruka lielveikala jumts, kur bojā gāja trīs cilvēki, bet vēl 97 tika ievainoti.

1985.gada 9.maijā Šveices pilsētā Usterē iebruka peldbaseina jumts, kur bojā gāja 12 cilvēki, bet trīs guva ievainojumus.