Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Traģiski stāsti: cietusi daudzbērnu ģimene;meitenes acu priekšā mātei uzkritusi konstrukcija

Zolitūdes traģēdijā cietušas arī kādas daudzbērnu ģimenes bērni no Rīgas 33.vidusskolas, kuru māte vēl joprojām atrodas bezvēsts pazudušo sarakstā, vēsta Latvijas Televīzija.

Meitenes mācās sestajā, astotajā un 11. klasē. Traģēdijas brīdī māte veikalā bija kopā ar vienu no šīm meitenēm. Meitenes acu priekšā mātei uzkritušas ēkas konstrukcijas, bet visas trīs meitenes joprojām cer, ka māte ir dzīva. Viņas stāstījušas, ka māte atradusies pie veikala kasēm, un cer, ka viņai būs izdevies kaut kur noslēpties.

Traģēdijas brīdī kāda sveša sieviete esot jaunāko meiteni burtiski pagrābusi un iznesusi ārā no veikala. Vecākā meita visu nakti stāvējusi un joprojām stāv pie veikala gruvešiem, cerot, ka viņas mamma ir dzīva.

Meitenes guvušas traumas, kas nav dzīvībai bīstamas.

Tikmēr vecākās meitenes klasesbiedri šodien devušies nodot asinis, lai sniegtu atbalstu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, informējot par situāciju septiņās lielveikalam tuvumā esošajās izglītības iestādēs, norāda, ka Rīgas Zolitūdes pirmsskolā diviem bērniem pazuduši vecāki – vienai meitenei mamma, vienai meitenei – tēvs.

Privātskolā «Evrika» bojā gājušas divas pedagoģiskās darbinieces un pazudis viens darbinieks.

Rīgas 53.vidusskolā traģēdijā cietuši trīs bērnu vecāki un radinieki. Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā cietuši četri bērnu vecāki, radinieki, tajā skaitā arī viens bērns.

Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā cietuši piecu bērnu vecāki un radinieki, skolēni nav cietuši. Visi dati tiek precizēti.

Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā strādā krīzes intervences komanda, sniedzot psiholoģisku palīdzību, darbs turpināsies arī pirmdien, kad skolā strādās psihologu komanda.

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā ar bērniem, kuriem traģēdijā cietuši vai bojā gājuši vecāki vai radinieki, strādā klases audzinātāji, bet pirmdien palīdzību sniegs psihologi.

Privātskola «Evrika» pašreiz no palīdzības atteikusies. Notiek sadarbība ar sociālajiem dienestiem, lai sniegtu palīdzību dzīvesvietā bērniem, kuri nav skolā, un kuriem cietuši vai gājuši bojā vecāki.

Jau ziņots, ka traģēdijā ceturtdien, sagrūstot veikala «Maxima» jumtam, bojā gājuši 45 cilvēki, vēl 20 cilvēki nav atpazīti.