Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ja tiks atklāta būvnieku vaina, «Re&Re» gatavi uzņemties atbildību

Ja kriminālprocesa laikā veiktā izmeklēšana atklās kādu kļūdu būvniecības procesos un būvnieku vainu Zolitūdē notikušajā traģēdijā, būvfirma SIA «Re&Re» gatava uzņemties pilnu atbildību par notikušo, šodien žurnālistiem sacīja «Re&Re» pārstāve Mārīte Straume.

Savukārt objekta būvuzrauga SIA «CM Consulting» pārstāvis Markuss Molls sacīja, ka nav domājis par šo jautājumu, jo vispirms ir jāveic izmeklēšana un ekspertīze.

Straume piebilda, ka «Re&Re» jau ir noorganizējusi asins donorus uzņēmumā, kas nodod asinis cietušajiem saskaņā ar ārstniecības iestāžu sniegto informāciju brīžos, kad tās ir nepieciešamas.

Jau ziņots, ka ceturtdien sabrukušā Zolitūdes lielveikala «Maxima» būvniecības procesā kaut kur noteikti ir pieļauta kļūda - tas ir absolūti skaidrs, taču šī kļūda vēl ir jāatrod, šodien žurnālistiem sacīja būvnieku pieaicinātais neatkarīgais eksperts būvinženieris Valters Celmiņš.

Eksperts arī piebilda, ka jau patlaban zināms, ka jumta dzelzsbetona paneļu nestspējas pārbaude pirms to novietošanas uz jumta ir veikta un paneļi atbilduši visiem normatīviem. «Būvkonstrukcijai arī jānodrošina ēkas ģeometriskā noturība. Ja ēka ir ekspluatēta divus gadus, ģeometriskā noturība tikusi nodrošināta,» sacīja Celmiņš.

Jau ziņots, ka šo ceturtdien sabrukušā veikala «Maxima», Priedaines ielā 20, būvniecības procesā iesaistītie uzņēmumi pārkāpumus savā darbībā nesaskata. Būvprojektā iesaistīto uzņēmumu pārstāvji uzsvēra, ka viņi ir pārbaudījuši būvprojekta dokumentāciju un katra atbildību, tomēr pārkāpumi netika konstatēti. Tajā pašā laikā uzņēmumu pārstāvji atzina, ka projekta dokumentācija ir apjomīga, tāpēc tiks veikta padziļināta analīze, pieaicinot ekspertus. «Patlaban izteiktās versijas būtu spekulācijas,» sacīja uzņēmēji.

Būvnieki ir lūguši Latvijas Arhitektu savienību izveidot neatkarīgu ekspertu kolēģiju, kas pārbaudīs projektu, materiālus un būvdarbu gaitu.

Metāla konstrukcijas lielveikalam piegādāja un montēja «Vikom Industry», savukārt jumta paneļu pārsegumus - «Consolis».

Jau ziņots, ka ceturtdienas vakarā, darba dienas noslēgumā, daļēji sabrūkot lielveikalam «Maxima» Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, gājuši bojā vairāk vairāk 40 cilvēki.