Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Norvēģis Kārlsens kļuvis par absolūto pasaules čempionu šahā

Norvēģis Magnuss Kārlsens šodien kļuva par jauno absolūto pasaules čempionu šahā.

Lai izcīnītu čempiona titulu, Kārlsenam desmitajā partijā ar tobrīd pasaulē labāko šahistu Višvanatanu Anandu no Indijas pietika ar puspunktu.

Tieši to viņam izdevās iegūt, jo abi spēlētāji 130. gājienā vienojās par neizšķirtu, kā rezultātā Norvēģijas šahists desmit cīņu gaitā bija iekrājis 6,5 punktus, kamēr viņa pretinieks - 3,5.

Šodien Kārlsens cīnījās ar baltajām figūrām.

Uzvarētājs būtu jānoskaidro 12 partiju cīņā, taču jau piektdien Kārlsens kļuva Anandam neaizsniedzams.

Šobrīd tikai 22 gadus vecais Norvēģijas šahists kļuvis par vienu no jaunākajiem pasaules čempioniem šahā. Kārlsens vēsturē kļuvis par 16. absolūto čempionu šahā.

Kā ziņots, pirmie četri dueļi noslēdzās neizšķirti, bet turpinājumā divas uzvaras pēc kārtas izcīnīja norvēģis, turklāt otrajā reizē to paveica, cīnoties ar melnajām figūrām. Iepriekšējie divi dueļi atkal bija beigušies neizšķirti, bet ceturtdien uzvaru izcīnīja Kārlsens, turklāt atkal to izdarot ar melnajām figūrām.

Anands absolūtais pasaules čempions bija jau kopš 2007. gada, titulu aizstāvot 2008., 2010. un 2012. gadā, bet pašreizējais pasaules ranga līderis Kārlsens iespēju cīnīties ar indieti ieguva pretendentu turnīrā.

Anands izcīnījis piecus pasaules čempiona titulus, bet vairāk ir tikai krieviem Anatolijam Karpovam un Garijam Kasparovam, kā arī vācietim Emanuelam Laskeram, kuri katrs izcīnījuši pa sešiem tituliem.