Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdes traģēdiju piedzīvojuši arī divi «airBaltic» piloti; ar šausmām atceras notikušo

Traģēdiju Zolitūdē ceturtdien pārcietuši arī divi aviokompānijas «airBaltic» piloti - briti Pols Tribls un Elizabete Džīvsa, vēsta BBC.

Tribls pastāstījis BBC, ka pēc darba kopā ar savu draudzeni Elizabeti iepirkušies veikalā «Maxima», kad pēkšņi virs viņu galvām iebrucis jumts.

«Es stāvēju pie plaukta ar tualetes papīriem, kad atskanēja skaļš blīkšķis kaut kur mums aizmugurē, tam sekoja tāda kā eksplozija, un tajā brīdī veikalā izdzisa visas gaismas, mēs palikām tumsā,» atceras pilots.

Tribls stāsta, ka viņam uzkritis plaukts, kas ievainojis plecu un nogāzis viņu zemē, taču viņš joprojām spējis pakustēties.

«Es piecēlos - Elizabete un es ļoti labi pārzinām veikala izkārtojumu, un mēs mēģinājām tumsā virzīties uz izeju, bet tad mums priekšā nogāžas gaisa kondicionēšanas iekārta, un mēs mainījām virzienu,» atceras Tribls.

No jumta straumēm plūdis ūdens, viņi turpinājuši lēnām virzīties uz priekšu tumsā, ejās bija sakrituši produkti un betona gabali, uz grīdas gulējuši cilvēki.

Kad abi nonākuši līdz produktu iekraušanas izejai, tur priekšā bijuši citi cilvēki. Abi gaidījuši medicīnisko palīdzību.

Tribls stāsta, ka veikals traģēdijas brīdī bijis pārpildīts - kad viņi ar Elizabeti ienākuši veikalā, nav bijuši pieejami iepirkumu groziņi, viņiem nācies iet pie izejas un gaidīt, kad kāds no pircējiem atbrīvos no pirkumiem savu iepirkuma groziņu.

Abi tikuši cauri tikai ar nelieliem savainojumiem un uzskata, ka dzimuši «laimes krekliņā».

«Brīdī, kad mēs rāpojām ārā, izeja nebija redzama, to bija aprakuši gruveši,» stāsta Elizabete.

Tāpat abi piloti, kas dzīvo turpat netālu, stāsta, ka pēdējās nedēļās pa sava dzīvokļa logu vērojuši, kā uz jumta tiek izkrautas smiltis un celtniecības materiāli. Pēc viņu domām, tieši smiltis vainojamas pie tā, ka iebrucis jumts. Abi uzsver, ka traģēdijas brīdī no jumta burtiski gāzies ūdens. Trīs pēdējās dienas stipri lijis un uz jumta sakrājies ūdens pēc viņu domām arī jumtam devis papildu slodzi.