Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bordāns: Nepieciešams izvērtēt glābšanas dienestu rīcības atbilstību

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns norāda, ka valdības ārkārtas sēdes piedāvātais protokollēmums neparedz glābšanas dienestu un citu atbildīgo institūciju rīcības atbilstības izvērtējumu šajā un citās ārkārtas situācijās, bet gan tikai radīto seku novērtējumu.

Šodien notika Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēde saistībā ar vakar notikušo traģēdiju Zolitūdē. Tieslietu ministrs lūdzis papildināt tās protokollēmumu, jo tas «diemžēl neparedz glābšanas dienestu un citu atbildīgo institūciju rīcības atbilstības izvērtējumu šajā un citās ārkārtas situācijās, bet gan tikai radīto seku novērtējumu».

Pēc ministra domām, protokollēmumam būtu jāveicina tāda rīcība, lai nākotnē izvairītos no šādām situācijām un padarītu glābšanas dienestu un citu atbildīgo institūciju darbu tādu, kurš atbilst sabiedrības drošības un cietušo interesēm. «Uzskatu, ka šīs dienas MK ārkārtas sēdē bija jālemj arī par tāda izvērtējuma sagatavošanu, kas analizētu civilās aizsardzības sistēmas atbilstību sabiedrības drošībai, tostarp ietverot izvērtējumu par drošības pasākumu plānošanu un rīcību ārkārtas situācijās,» norādījis Bordāns.

Kā ziņots, saistībā ar vakar notikušo traģēdiju lielveikalā «Maxima», Zolitūdē, Ekonomikas ministrijai ir jāizvērtē, vai nepieciešams pilnveidot tiesisko regulējumu saistībā ar būvniecības procesu. Valdības ārkārtas sēdes protokollēmums paredz, ka Ekonomikas ministrijai ir jāizvērtē un nepieciešamības gadījumā jāsagatavo un jāiesniedz priekšlikumi tiesiskā regulējuma pilnveidošanai būvniecības jomā.

Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās līdz piektdienas plkst.18 atrasti 48 bojāgājušie.