Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD priekšnieks: Gruvešos vēl jāpārbauda aptuveni 350-400 kvadrātmetri

Sagruvušajā Zolitūdes lielveikalā «Maxima» glābējiem no kopējā aptuveni 1500 kvadrātmetrus lielā iegruvuma vēl ir jāpārbauda aptuveni 350 līdz 400 kvadrātmetri, šodien Latvijas Televīzijā (LTV) sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš.

Viņš prognozēja, ka glābšanas darbi vēl tiks turpināti vismaz līdz rītdienas rītam.

«Glābšanas darbus nevar veikt ātrāk, jo vispirms telpas ir jāatbrīvo no lielajiem betona paneļiem, kas jāizceļ ārā, un tad var ķerties pie sīkāku gruvešu attīrīšanas,» sacīja Āboliņš.

Viņš piebilda, ka visvairāk bojāgājušo glābēji atrada tieši pie «Maxima» kasēm, kur cilvēki acīmredzot bija sastājušies rindās, lai samaksātu par pirkumu. Tieši šajā vietā atradās lūzuma zona starp pirmo un otro jumta nogruvumu.

Rīgas Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītāja vietnieks Aleksejs Višņakovs LTV diskusijā sacīja, ka pēdējais cietušais Austrumu slimnīcā tika ievests šorīt ap plkst.4.30. «Cerības, ka vēl izdosies atrast kādu izdzīvojušo, kļūst arvien mazākas,» sacīja Višņakovs.

Āboliņš diskusijā informēja, ka gruvešu kārta veikalā ir biezumā no viena metra līdz 2,5 metriem, un to galvenokārt veido metāla konstrukcijas un dzelzsbetona pārsegumu elementi. Attīrīšana pārsvarā notiek ar rokām un lāpstām. Āboliņš apliecināja, ka VUGD pietiks spēka un resursu glābšanas darbu veikšanai.

Jau ziņots, ka Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās līdz šim atrasts 51 bojāgājušais, aģentūru LETA informēja VUGD pārstāve Inga Vetere.

Trīs bojāgājušo personības vēl nav izdevies noskaidrot, aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Jau ziņots, ka, lai palīdzētu efektīvāk atrast cietušos, izmantojot veikala videonovērošanas kameru ierakstus, Kriminālistikas pārvaldes darbinieki ir izveidojuši karti, pēc kuras policija noteikusi aptuvenās vietas tirdzniecības centrā, kur īsi pirms nogruvuma bija atradušies apmeklētāji. Karti patlaban izmanto glābēji.

Policija joprojām aicina atsaukties iespējamo cietušo tuviniekus, kuriem nav izdevies sazināties ar saviem radiem. Policija aicina zvanīt uz tālruņa numuru 110 un nosaukt iespējamā cietušā datus un pazīmes - dzimumu, vārdu un uzvārdu, īpašas pazīmes, iespējamo apģērbu, kā arī atstāt savu kontaktinformāciju.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji joprojām var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442.