Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katastrofā kādu no vecākiem zaudējuši 16 bērni; trīs zaudējuši abus vecākus

Pēc traģiskās veikala avārijas Rīgā, Zolitūdē kāds no vecākiem ir cietis vai gājis bojā kopumā 16 bērniem, savukārt trīs bērni katastrofā zaudējuši abus vecākus, sestdien intervijā «Latvijas Radio» raidījumam «Labrīt» sacīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta Riekstiņa.

Viņa sacīja, lai arī šobrīd vēl aizvien tiek precizētas ziņas par bojāgājušajiem bērnu vecākiem, nav domājams, ka vecākus zaudējušo bērnu skaits augs vēl vairāk.

Rieksta-Riekstiņa norādīja, ka šajā brīdī īpaši būtisks bērniem ir psiholoģiskais atbalsts. «Tie var būt ne tikai cietušie bērni, bet arī cietušo bērnu klasesbiedri. Atbalsts, klātbūtne, izpratne ir vissvarīgākais,» sacīja speciāliste.

Tāpat inspekcijas vadītāja atzina, lai arī gatavību uzņemt savā vidū katastrofā cietušos bērnus ir izteikušas vairākas Latvijas audžuģimenes, pagaidām tajās nav bijusi nepieciešamība nogādāt kādu no Zolitūdē vecākus zaudējušajiem bērniem, jo par viņiem rūpējas tuvinieki.