Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīnā pēc naftas cauruļvada sprādziena evakuēti 18 000 cilvēku

Ķīnas piekrastes pilsētā Cjindao pēc piektdien notikušās naftas cauruļvada eksplozijas, kad dzīvību zaudēja vismaz 47 cilvēki, evakuēti aptuveni 18 00 cilvēku.

Valdība nesniedz informāciju, kāpēc cilvēki tiek evakuēti, ne arī to, kad viņi varēs atgriezties mājās. Tomēr kā vēsta vietējie mediji, vietējo skolu audzēkņiem tiek izdalītas sejas maskas, bažījoties par toksisku gāzu noplūdi.

Piektdienas nograndušajā sprādzienā vēl desmitiem cilvēku guva nopietnas traumas.

Sprādziens bijis tik spēcīgs, ka izpostīti tuvējie ceļi un automašīnas, bet virs pilsētas pacēlušies melni dūmi. Ziņu aģentūras «Siņhua» reportieri novērojuši, ka ielās izveidojušās plaisas pat pusotra kilometra garumā.

Cauruļvadā, kas atrodas valstij piederošā naftas uzņēmuma «Sinopec» pārvaldībā, piektdienas rītā radusies noplūde, un pēc vairākām stundām tas eksplodējis brīdī, kad strādnieki mēģinājuši novērst noplūdi.

Ziņu aģentūra «Siņhua», atsaucoties uz glābējiem, vēsta, ka daļa naftas caur notekūdeņu sistēmu ieplūdusi Dzjaodžou līcī un piesārņojums jūrā izplatījies ap 3000 kvadrātmetru platībā.

Ķīnā darba drošības standarti bieži netiek ievēroti, un rūpnīcās un raktuvēs regulāri notiek dažādi nelaimes gadījumi. Nelaimes gadījumos darbavietās šā gada pirmajā pusē Ķīnā gājuši bojā vai bez vēsts pazuduši ap 28 000 cilvēku, liecina valsts mediju ziņotais.