Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents ļoti skarbi izsakās par traģēdiju Zolitūdē; tā ir slepkavība

Valsts prezidents Andris Bērziņš ļoti asi un emocionāli sestdien izteicās saistībā ar traģisko nelaimi Zolitūdē, norādot, ka ir notikusi neaizsargātu cilvēku slepkavība, bet izmeklēšanā jāiesaista ārvalstu eksperti, kas nav saistīti ar Latvijas būvniecības biznesu.

Bērziņš sarunā Latvijas Televīzijā sacīja, ka nelaime Zolitūdē ir slepkavība, un ir jānoskaidro, kas un kāpēc pie tās ir vainīgi. Viņš pauda neizpratni par to, kā var sabrukt teju visa ēka kā kāršu namiņš.

«To nevar saukt par nelaimes gadījumu, jo daba tur nav piedalījusies, tā ir mūsu pašu ilgi krātā nelaime, kas beigusies ar šausmīgām sekām,» sacīja prezidents.

«Es piekrītu versijai, ka nav viena konkrēta iemesla. Tā ir ķēde, kas krājusies gadiem. Jāizbeidz spēlēšanās, ka tēlojam politisko atbildību. Te atbildības sekas ir redzamas, kas ir neatgriezeniskas. Jāmaina daudz kas. Te ir redzams, ka bezatbildība ir visos līmeņos. Jāizbeidz šī politiskā bezatbildība,» asi izteicās Bērziņš.

Bērziņš uzskata, ka nekavējoties nelaimes izmeklēšanā jāiesaista neatkarīgi eksperti, kas nav saistīti ar Latvijas būvniecības biznesu. «Mēs esam tālu no normālas valsts, būsim spiesti aicināt ekspertus no valstīm, kur šī atbildība ir skaidri noteikta,» pauda prezidents, uzsverot, ka nedrīkst vilcināties ar notikušā izmeklēšanu.

«Nevar šo lietu pētīt un izmeklēt pusgadu, jo pēc pusgada par traģēdiju atbildīgo aizstāvības būs tādas, ka visi būs svētāki par eņģeļiem, bet māja ir tā sabrukusi, ka izskatās ka tā celta tā, kā mājas ceļ dienvidu valstīs - ar lopu mēsliem samaisa un saulē sacep,» tā prezidents.